Mars Neptün karesi ve Mars Satürn Karşıtlığı: Orantısız Öfke

Bilhassa 9 Mayıs tarihinden ay sonuna kadar aksaklıklarla dolu zor bir zamandan geçeceğiz. Umarım, tatil planlarınızı, iş anlaşmalarınızı, kontrat ve sözleşmelerinizi, başvurularınızı, alım – satım, taşınma işlerinizi ve uzak seyahatlerinizi bu döneme denk getirmiyor, yeni projelere başlamayı düşünmüyorsunuz. Bu ay gerçekçi olmayan mesleki riskler almak, bazı insanlara güvenerek yeni girişimlere başlamak için maalesef uygun değil.

Venüs Yengeç Transiti ve Retro Merkür

Bizi mutlu eden ve zevk aldığımız şeyleri, maddi gelirimizi, nasıl neyi ve kimi sevdiğimizi simgeleyen Venüs, 8 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek.  Dolayısıyla bu süre boyunca geçmişte sevdiğimiz şeyleri yâd eder, duygu dünyamızda inişler ve çıkışlar hisseder, aşırı hassas ve alıngan davranışlar sergileyebiliriz. İlişkimizden, işimizden ve yakın çevremizden ne kadar güvence ve destek gördüğümüzü sorgulamamıza neden olacak olaylar yaşayabiliriz. 19 Mayıs günü başlayarak ve 12 Haziran’a kadar sürecek Merkür’ün İkizler burcundaki Retro hareketini de göz önüne alırsak, bu ay sevdiğimiz müzikleri tekrar tekrar dinlememize neden olacak nostaljik zamanlar yaşayacağımız da aşikâr. Venüs’ün Yengeç burcundaki transiti, yaşadığımız yeri ve çevresini dekore etmek ve güzelleştirmek anlamına da gelebilir. Genelde ailemiz ve ailemiz gibi gördüklerimizle aramızdaki bağlılık ilişkilerine odaklanır, gerçek evimizi, kendimizi mutlu ve huzurlu hissettiğimiz o tek yeri ve insanı anımsarız.  Çünkü yaşadığımız her yer her zaman ait hissettiğimiz yer olmayabilir!

Mars Neptün Karesi

Ay ortasında etkisini hissettirecek Mars Satürn karşıtlığı ve Mayıs sonuna doğru oluşacak Mars ve Neptün arasındaki kare açı nedeniyle tansiyonumuz yükselebilir. Tehdit altında hissettiğimiz için agresif davranmamız da olasıdır. Geçen 1 sene boyunca üstünde çalıştığımız projeler ve işimiz konusunda bir dönüm noktasını temsil eden Mars açıları, otorite figürleriyle ilişkilerimizi zedeleyebilir.

Haritanızda Mars’ın hangi evinizi yönettiğini inceleyerek daha isabetli yorumlar yapabilirsiniz. Örneğin yükselen burcunuz Terazi veya Boğa ise, Mars 7. evinizin yöneticisidir ve Mayıs ayı ilişkileriniz ve ortaklıklarınızla ilgili sert geçecektir. Eğer Mars maddi kazancınızla ilgili olan 2. evin yöneticisiyse, bu ay finansal hatalar yaptığınız için kendinizi yatırımlarınızla ilgili olarak bir kriz aşamasında bulabilirsiniz.

İçsel olarak duyumsadığımız tansiyonu, dışarıya kendimizi fazlasıyla zorladığımız fiziksel aktiviteler yoluyla da yansıtabiliriz. Bu ay spor yaparken ve araba kullanırken temkinli olmanızı, sinirliyken trafiğe çıkmamanızı öneririm. Çünkü özellikle ayın 2. yarısından itibaren, çeşitli kazalara neden olabilecek transitler ağırlık kazanıyor.

Mars ve Satürn

Mars Satürn karşıtlığı eklem ve baş ağrılarını, kemik kırılmalarını, kafa bölgesiyle ilgili darbeleri, dişlerle ilgili sağlık sorunlarını, kas spazmlarını, kalp problemlerini ve ameliyatları simgelediği gibi, Mars Neptün karesi bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla ilgilidir. Doğru beslenmeli, fiziksel sınırlarınızı fazla zorlamamalı, meditasyon yapmalı ya da resim, dans, yüzmek gibi meditatif etkisini hissettiğiniz uğraşlarla ilgilenmelisiniz.

Mayıs ayı boyunca ilerlemek için olağanüstü bir gayret ve sabırsızlık gösterebilir fakat bir o kadar da size bağlı olmayan faktörler nedeniyle engellendiğinizi düşünebilirsiniz. Retro Merkür, iletişim problemleri, yanlış anlamalar, yanlış anlaşmalar, ertelemeler, geciken haberler ve neticeler, arızalanan makine ve aletler, elektrik, su ve internet kesintileriyle alakalı olabilir. Önemli verilerinizi yedeklemenizi, şimdilik pahalı elektronik aletlere harcama yapmamanızı öneririm.

Son olarak…

Transit Mars’ın açılarına göre, saldırgan insanların orantısız şiddetine maruz kalabileceğimiz ve bu yüzden sabretmekte güçlük çekeceğimiz zor bir ay bizi bekliyorken, sizinle kalbimde tılsım gibi taşıdığım Buddha’nın bir sözünü paylaşmak istiyorum;

“Öfken için cezalandırılmayacaksın, öfken tarafından cezalandırılacaksın…” 

Cesaret ve umutla…

İlk olarak HThayat sayfasında yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;
Neptün transitleri: Bir balina tarafından yutulmak
Mars ve Satürn açıları: Olgunlaşmamış ruhun belası
Mars Yengeçte: Aynadaki çatlak
Transit Mars Neptün Açıları: Yel değirmenlerine Karşı
William Lilly’nin Gizemli Çizimleri, Büyük Londra Yangını ve Grenfell Tower
Mars, Satürn ve Neptün: Yılın en kırılgan zamanları
Doğum haritasında Mars: Enerjinizi doğru kullanabiliyor musunuz?
Mars Retrosu : Kavgayı başlatanın yenilgisi
Mars Yay Burcunda: “Sınırları genişletmek”
Mars Yengeç Burcunda : Kırık kabuklar
Mars Koç burcunda: Burçlara etkisi nasıl olacak?
Mars ve Plüton Kavuşumu : Yasak meyve
Beni geri çeken biri mi var? – Doğum Haritasında Retro Mars
Retro Mars – Direniş Savaşçısı
Mars Terazi Burcunda : Dolaylı tepki
Mitolojide ve Astrolojide Mars – Temel içgüdü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar