İkizler burcunda Dolunay: Sözcüklerin Gücü

İkizler burcunda Dolunay

14 Aralık günü ikizler burcunda dolunay gerçekleşecek. Dolunayın oluşma evresi ve dolunaydan birkaç gün sonrası aktif, enerjik ve uyanık hissettiğimiz zamanlardır. Bizi yeryüzüne bağlayan duyularımız keskinleşir ve uyarılmaya daha açık bir hale gelebiliriz. Tıpkı dolunayda doğanlar gibi, dolunay zamanlarında insanlar kendilerine en zıt kişileri ve en zorlu mücadeleleri hayatlarına çekmeye eğilim gösterebilirler. Bu yüzden yüksek tansiyonlu tartışmalar ve ayrılıklar genelde dolunay evrelerine denk gelebilir. İletişimin her yönüyle ilgili olan İkizler burcu ve burada gerçekleşecek dolunay,  bilhassa yüksek zihin enerjisine, ifade etme ve anlaşılma ihtiyacına işaret ediyor. Kafanıza aynı anda hücum eden pek çok fikir nedeniyle değişken bir ruh hali sergileyebilir, dikkatinizi dağıtan şeyler yüzündeniki farklı şey arasında karar vermekte zorlanabilirsiniz.

Hem hem ikizler burcunda dolunay etkisinde hem de 19 Aralık’ta geri hareketine başlayacak Merkür nedeniyle önemli kararlarınızı, sözleşmelerinizi, kardeşlerinizin ya da akrabalarınızın dâhil olduğu projeleri, araba ve elektronik aletlerinizi değiştirmeyi, eğer daha önce başvuru ve plan yapmadıysanız mahkeme ve seyahatlerinizi mümkünse en erken Ocak’ın 2. yarısına ertelemenizde fayda var. Bir diğer açıdan eğer kararlarınızı erteleyemiyorsanız, sözkonusu gündem meselelerinizin çözümünün beklediğinizden daha fazla zaman alacağı söylenebilir. Fakat parti vermeyi, açılış ya da kutlama yapmayı planladıysanız, katılım sayısı fazla olsun istiyorsanız bunun için dolunay evresi ideal sayılır.

İkizler dolunayının dünyevi yansımaları medya kuruluşları ve çalışanlarına dair gelişmeler, eğitim sektörü, ulaşım, taşımacılık, yol işçilerine dair olaylar olarak vuku bulabilir. Elektrik, su, internet ve enerji sistemlerindeki arızalar ve kısıtlamalar, hesap yanlışlıkları, bankalarla ilgili haberler gündeme gelebilir. Okuduğunuz haberleri teyit etmeden inanmamalı, asılsız açıklamaların zihinsel sağlığınızı etkilemesine müsaade etmemelisiniz.İkizler burcundaki dolunay kazalarla ilgili olabileceğinden, yavaşlamak gerekir. Vücudunuzda özellikle omuzlar, kollar ve kulaklarla ilgili sağlık sorunları, ağız ve gözlerde enfeksiyonlar meydana gelebilir. Hem duyduklarımız hem de telaffuz ettiklerimiz ruh ve beden sağlığımız üzerinde etkili olabilir. Dolayısıyla dolunayda kendimizi olumlu yönde telkinlere alıştırmak önem taşıyor.

Sözcüklerin Gücü

Birileri bize yalan mı söylüyor, peki bizim kendimize söylediğimiz yalanlar neler? İşte dolunayın en can alıcı soruları bunlar olabilir. İlişkilerimizin farkında olmadığımız yönleri, geçmişten bugüne taşınan meseleler ya da dedikodular duygusal bir karmaşa haline önayak olabilir. Karşımızdakini can kulağıyla dinlememiz ve elbette kendimizi kibirli olmadan, doğru ve dolaysız ifade edebilmemiz gereksiz pek çok krizi önleyebilir. Sözcükler insanı yaralayan bir silah olabileceği gibi, sevgi ve şefkatle söylenen sözlerin büyülü bir şifası vardır.

İkizler dolunayı iki farklı fikir, duygu ya da iki farklı beden arasındaki kararsızlığın ifadesidir. Bulanık sularda yüzmeden önce, suyun içindeki çamurun dibe çökmesini beklemek gerekir. 

Kafamızı bulandıran seçenekleri giderek çoğaltmak yerine, akla yatkın olmayanlarını eleyerek azaltmamız gereken evredeyiz. Eğer susturamadığınız düşünceleriniz yüzünden yoğun stres yaşıyorsanız, her şeyi kapatıp arkadaşlarınızla birarada olduğunuz eğlencelere katılmayı deneyebilir, sizi anladığını düşündüğünüz kişilere içinizi dökebilirsiniz. Kitapçılarda ya da kütüphanelerde vakit geçirebilir, ilginizi çeken bir filmi ya da diziyi izleyerek arkadaşlarınızla bu konuda fikir alışverişinde bulunabilir, yarım bıraktığınız bir eğitime yeniden başlayabilirsiniz.

Dolunay haritasındaki mistik dörtgen ismini alan ve doğal yeteneklerimizi ortaya çıkarmamızı sağlayabilecek güçlü bir açı kalıbı var. Bu açı çoğunlukla engel olarak algıladığımız şeylerin aslında ruhumuzun kaynaklarına ulaşmak için bir anahtar olduklarını keşfetmemiz gerektiğini gösterir. En zor, en imkânsız, en yapamayacağımızı düşündüğümüz fikirlerin içinden geçer ve bizi hareketsiz kılan düğümleri çözerek özgür kalırız.

Cesaret ve umutla

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Seçim Astrolojisi : Doğru zaman, doğru insan
Ruhun Serüveni – Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?
Astrolojide Elementler: Haritada hava elementinin dağılımı
Gönül Fincanı Dile Gelince
Ay burçları : Ay İkizler Burcunda
İkizlerde Dolunay: Etikete aldanmayın!
İkizler Dolunayı: “Sözcükler ve Resimler”
İkizler burcunda dolunay: Gerçeğin sözcüsü
Astrolojide Ay : Ölümsüz bilge kadın
İkizler ve Yay Burçları

İlginizi çekebilecek diğer yazılar