İkizler burcunda dolunay: Gerçeğin sözcüsü

İkizler burcunda dolunay: Gerçeğin sözcüsü

17 Aralık günü saat 11:28’de gerçekleşecek olan İkizler burcunda dolunay, daha fazlasını öğrenmemiz, olan biten her şeyi açıklığa kavuşturmamız, hayatımıza yeni tecrübeler katmamız ve önemli kararlar almamız için bizi zorlayabilir. Kendimizi geçmişteki alışkanlıklarımızla, geleceğe dair planlarımız arasındaki bir köprüde, adeta arafta hissederiz. Bırakıp gitmek zor gelir, ama değişim fikri de bir o kadar caziptir. Düşüncelerimiz, varolan ihtimaller doğrultusunda, hem endişelerin hem de nedensiz heyecanların esiri olabilirler.

İstanbul’a göre çıkarılmış haritada dolunay 4. Ve 10. Ev eksenine düşmektedir. Evinizi ya da aşina olduğunuz sosyal çevrenizi değiştirebilirsiniz.  3 Aralık civarında karşınıza çıkan fırsatlar, dolunay birlikte neticeye varabilirler.

Ay peçesini yavaş yavaş indirip aydınlık yüzünü gösterdiği zaman, gökyüzündeki diğer bütün ışıklar silikleşirler. Sihirli bir melodisi vardır melankolinin faili Dolunayın. Öyle ki birbirlerine mors alfabesiyle işaretler gönderen yıldızlar bile susup ona kulak verirler. Ay “ruhun” kadim bilgisini tüm çıplaklığıyla insanlara sunan, rahminde geçmişin gizlerini ve geleceğin umudumu barındıran doğurgan bir tanrıçadır. Dolunay haline bürünüp bulutların arasında salınarak gezerken, bilinçaltına rehberlik eden bir deniz fenerini anımsatır.

Gecenin bütün canlılarının Ay’ın ışığından beslenmek için saklandıkları yerlerden dışarı çıkmaları gibi, insanlar da dolunayda, içgüdüsel olarak gölgede kalmış en dizginsiz hallerini ortaya çıkarma isteği duyarlar.

Ay ve Güneş, Dolunay zamanı Dünya sahnesinde birbirlerine karşıt konuma gelirler. Astrolojide karşıt açının anlamı “birilerinin ya da bir şeylerin bizi bir karar almaya zorlaması” demektir. Dolunay evresinde olayların genelde kontrolümüz dışında geliştiğini düşünürüz. Sevdiğimiz ya da nefret ettiğimiz şeyler, kişi ya da gruplar tepkilerimizin hedefi haline gelebilirler. Dolayısıyla başkalarını suçlamaya eğilim gösterebilir, ya da başkalarının hatalarından önemli dersler çıkarırız.

Sosyal ilişkiler ve özel hayat arasındaki gerilim oluşur. Partnerinizi veya bazı durum ve kişileri karşınıza alır ya da birebir muhatap alınacağınız olaylar yaşarsınız.

İkizler burcunda dolunay haritasında Mars’ın Uranüs’e karşıt, Plüton’a kare açı yaptığını görüyoruz. Bu olumsuz açılar özellikle ayın 21’inden itibaren, 3 Ocak’a kadar canımızı sıkabilirler; Arzu edilen şey konusunda dediğim dedik tavırlar, sabırsızlık ve huysuzluk verebilen Mars/Uranüs ilişkisi, Plüton’un da müdahalesiyle, bizi bir isyan haline sürükleyebilir.  Otorite olarak benimsediğimiz kişilerden baskı görür, tepkiyle karşı koyabiliriz. Yargıyla ilgili kurum ve kişiler eleştirilerimizin hedefi haline gelebilirler. Radikal ve siyasi grupların aktivitelerinde de artış olabilir. Ekonomiyi etkileyen tatsız durumlar yaşanabilir. Kriz ortamından faydalanan yeni bir lider gündeme gelebilir.

Dolunay zihnimizde büyük bir boşluk ve yoksunluk duygusu yarattığı için, bu evrede suç oranları, kazalar ve intihar teşebbüsleri artar. Genelde rekabet gerektiren spor karşılaşmaları da Dolunaya rastlar. Dolunayda herkes çatacak bir yer arıyor gibidir. Aslında karşılaştığımız öfkeli, fanatik insanlar, şahit olduğumuz bütün negatif sahneler son iki haftadır içimizde biriktirdiğimiz hiddetin, inkar ettiğimiz yalnızlığımızın bir yansımasıdır.

Dolunay yüzleşilmesi gereken duygular, geçmişte yapılmış tercihlere dair verilmesi gereken hesaplardır. Bazen de korkunun şiddetli fırtınaları yüzünden rotamızdan sapıp, isimsiz limanlara vardığımız bir çılgınlık halidir.

Dolunay bizi bilinçaltına süpürdüğümüz gerçeklerle yüzleşmek zorunda bırakabilir. Ay maksimum seviyede görünür olacağından, enerjimiz de yüksektir. Tam bir farkında olma, idrak ve uyanış hali yaşanır. Duygu ve düşünceler artık onları görmezden gelemeyeceğimiz bir yoğunluğa bürünürler. Ortaya çıkan yüksek enerji nedeniyle genel bir uykusuzluk hali yaşanması mümkündür.

Danışanlarım Dolunay evresinde genelde ilişkilerine, ilişkilerinin geleceğine ve yasal ortaklıklarına dair sorular sorarlar. Dolunay genelde bir işin son teslim tarihini sembolize ettiği için, projelerinizi neticelendirmek konusunda geç kalmış olma endişesi hissedebilirsiniz.

Açıklık, netlik, saklı gerçeklerin ortaya çıkması, sosyalleşme, evlilik, ayrılıklar, mahkemeler Dolunay evresine denk gelebilirler. Eğer bir sanatçıysanız ürünlerinizi sergilemek için Dolunay mükemmel zamandır. Parti verecekseniz katılım beklenenden de fazla olacaktır. Partide ayrılık acısı yaşayan bir partnerle romantik bir yakınlaşma yaşayabilirsiniz. Dolunayda kaybettiğiniz eşyaları bulabilirsiniz.

Gerçeğin sözcüsüdür Dolunay ve sözcüleri günah keçisi ilan etmek kolaydır. Sadece gerçekle yüzleşebilecek kadar cesur olanlar göğe baktıklarında “geceyi aydınlatan Güneş’in” ihtişamına tanıklık ederler. Her ne kadar kolay olmasa da Dolunay, belirsizlik içinde kıvranan kalplere ışık tutarak, ihtiyaç duyulan cevapları verecek, gerçekleri gözler önüne serecektir.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Seçim Astrolojisi : Doğru zaman, doğru insan
Ruhun Serüveni – Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?
Astrolojide Elementler: Haritada hava elementinin dağılımı
Gönül Fincanı Dile Gelince
Ay burçları : Ay İkizler Burcunda
İkizlerde Dolunay: Etikete aldanmayın!
İkizler Dolunayı: “Sözcükler ve Resimler”
İkizler burcunda Dolunay: Sözcüklerin Gücü
Astrolojide Ay : Ölümsüz bilge kadın
İkizler ve Yay Burçları

İlginizi çekebilecek diğer yazılar