Balık burcunda Yeniay: Şifa sanatı

1 Mart 09:59 saatinde Balıkta yeniay fazına tanık olacağız.

Yeniay en genel anlamıyla, yeni maksatlar, yaşamınıza giren yeni insanlar ve ilk seferlerdir. Telefonunuza gönderilen bir mesaj, posta kutunuza düşen bir ileti, ilk kez buluştuğunuz biri, tenlerin ilk defa temas etmesi, ilk defa kendinizi hasta hissettiğiniz an, kafanızda ilk defa beliren fikirdir. Bu evrede, aldığımız olumlu ya da olumsuz haberler, karşılaştığımız insanlar, önümüzdeki bir aylık sürecin konusunu oluşturabilirler.

Balık burcunda Yeniay

Zodyakın son burcu olduğu için Balık, nüvesinde diğer 11 burçtan bir parça barındırır; Balıkta yeniay bize geçmiş bir senenin tecrübelerini anımsatarak, vicdanlarımıza seslenecek. Yıl boyunca ardımız sıra sürüklediğimiz yükler, bilincimizin kıyılarına vuracaklar.

Balık temasında her zaman bir belirsizlik, çözülemeyen bir muamma vardır. Ruh halimiz inişli çıkışlı, biraz da bulanık olabilir. Bir puzzle tahtasının üzerinde, günahlarımızın sevaplarımızın parçalarını bir araya getirerek, büyük resmi görmeye çalışacağız. Çözümsüz ve çaresiz kaldığımız noktada, olayları akışına bırakmak, ya da bizden daha büyük bir gücün varlığına teslim olmak kolaylaşacak. Bir diğer yandan inançlar ve inançsızlık hakkında konuşacağız.

Yeniayın Jüpiter’le partil üçgeni, iyimser duygu ve düşünceleri besler. Aile ilişkilerimiz güçlenecektir. Aileniz ya da aileniz gibi benimsediğiniz kişiler tıpkı Jüpiter gibi, koruyucu kanatlarını üzerinize açarak size ihtiyacınız olan maddi/manevi desteği sunabilirler. “İyi Karmanın” enerjisini yansıtan Ay/Güneş/Jüpiter etkisiyle, Avukat, emlakçı, eğitmen, psikolog, astrolog gibi bir danışmanla görüşebilirsiniz. Seyahat planlarınıza dair başvurularınız neticelenebilir. Çıktığınız seyahatlerden, unutulmaz tecrübeler de edinebilirsiniz.

Şifa sanatı

Enerjimizin büyük bir kısmını çevremizdekilerin sorunlarını çözmek ve şifalandırmak için kullanacağız. Ama bir elimizle diğerini düştüğü yerden kaldırırken, diğer elimizle de kendimize yardım etmemiz gerektiğini akıldan çıkarmamak gerekiyor. Hapishaneler ve hastanelerle ilgili bir gündem oluşması da beklenir. Bu ara ruhani insanlarla da yollarınız kesişebilir.

Balık, yaşam karşısında direnişin en düşük olduğu seviyedir. Doğal bir kayıtsızlık hali vardır. Öfkemiz yükselmez, daha çok öfkelendiğimiz zaman suya atılan bir taş gibi davranır, ertesinde dalga dalga duruluruz. Retro Mars da gözönüne alındığında, içe dönük dolaylı yüzleşmelerden bahsedilebilir. Bu ay aksiyondan çok, fikirlerden ve duygulardan bahsedeceğiz. Aralık ve Ocak aylarında gündeme gelmiş kişi ve durumların sağlamasını yapacak, yine aynı dönemde karşılaştığımız gelişmelerle ilgili ya karar verecek ya da kararımızdan cayacağız. Retro Mars’ı bir diğer yazıda kaleme alacağım.

İsimlendirmekte zorlandığınız karmaşık duyguların esiri olursanız müziği rahatlatıcı ve iyileştirici bir araç olarak kullanabilirsiniz. Mezarlıkları ziyaret ederek, kaybettiklerinizi yad edebilirsiniz.

Romantik bir film izleyebilir, şiir yazabilir, yaratıcılık gerektiren herhangi bir alanda başarılı ürünler verebilirsiniz. Renkler, kokular ve sesler ruhunuzu bir başka okşayacaklar… Alışılmadık rüyalar görebilir, etkisinde kalabilirsiniz. Alkol gibi uyarıcı maddelere ihtiyaç artabilir. Ancak abartıdan kaçınmanızı öneririm. Bol sıvı tüketerek, sahilde yürüyüşlere çıkarak ya da hoş kokulu uzun banyo seansları yaparak rahatlayabilirsiniz.

Elle tutulamayan, yakalanması zor idealler çok yakın görünür Balık burcu etkisiyle. Gözyaşlarıyla arınmış dilekler ve dualar dile geleceklerdir. Bugün yürekten arzu ettiğiniz dilekler büyülü bir şekilde yaşamlarınızı değiştirebilirler…

Zamanın geçmiş, gelecek ve şimdiyi kapsayan, 3 halini içiçe yaşayacağız. Zaman sudan bir ayna gibi örterken üstümüzü, ya derinlerine dalıp kendimizi bulacak ya yansımamıza aldanıp içinde kaybolacağız.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

12. ev : Kendimizden sakladıklarımız
Balık burcunda Güneş Tutulması: Başka Bir Hayat Mümkün!
Balık burcunda Güneş Tutulması : Bir rüyayı mı yaşamak, bir rüyada mı yaşamak?
Astroloji, yeni keşifler ve bilincin kapıları
Astrolojide Ay Düğümleri : Geçmiş yaşam ve hayatın amacı
Balık burcunda Yeniay : Şifa sanatı
Ay Burçları : Ay Balık Burcunda
Balık burcunda Yeniay: Bırak gitsin
Ayın Karanlık Yüzü: Kara Tanrıça ve İnsanlığın Kışı
Doğum haritasında Bağımlılık ve Zaafların Göstergeleri
Astrolojide Ay : Ölümsüz bilge kadın
Başak ve Balık Burçları
Astro-Portreler : Gabriel Garcia Marquez’in Doğum Haritası

İlginizi çekebilecek diğer yazılar