Kovada Yeniay: İnsanlık Bilinci

kovada yeniay

 

İstanbul’a göre 19 Şubat günü saat 01:47’de Kova burcunun 29.59. derecesinde Yeniay meydana gelecek. Hemen ardından Ay ve Güneş Balık burcuna ilerleyecekler. Balık burcunda beklediğimiz Yeniay, bir ayda ikinci kez Kova burcunda belirmiş olacak. Az rastlanan, ilgi çekici bir gökyüzü. İki paragraf arasındaki boşluğa anlam kazandırmak üzere, sembolik bir arafın eşiğindeyiz. Bir taraftan diğerine geçişteyiz. Günün geceyle buluştuğu alacakaranlıkta, gecenin güne sarıldığı şafaktayız. İki farklı yerin ve zamanın arasında, kayalıkların, denizle buluştuğu uçtayız.

Demir parmaklıklar olmaksızın birinin içine hapsolmuş hissettiğimiz, kurtulmak için savaş verdiğimiz ama aslında dışarıya açılan kapıları görmezden geldiğimiz bir evre. Yeniay, hayatımızdaki belirsizliklere yoğunlaşmamıza neden olacak. Suçladığımız ve suçlandığımız insanlar tarafından da sınanacağız. Transit Güneş balık burcuna ilerlediği anda Neptün’le birleşmeye başlayacak. Neptün’ün muhteşem güzelliğine vurulup da, kendinizi yanılgılar denizine atmayın. Duyduğunuz, tattığını, hissettiğiniz ya da gördüğünüz her şey yanıltıcı olabilir, hemen karar vermeyin. Yoksa Mart ortasında gözünüzdeki perde kalktığı anda, kandırıldığınızı hissettiğiniz için öfkeniz de yıkıcı olabilir.

Kova burcunun bittiği sınıra kadar, ayrımların, farklılıkların ve sınırların aslında var olmadığını öğrendik. Balık burcu ise birbirimize güvenmemiz, birbirimizi olduğumuz gibi kabul etmemiz ve başkalarına sevgimizi koşulsuzca yani muhasebesini yapmadan sunmamız gereken zamanın temsilcisi.

Kova burcunun özgürlük ve eşitlik vizyonunu, Balık’ın şefkatli ve fedakâr alanına taşıyoruz. Zodyak’ın bu iki burcu, insanlıkla ilgili endişelerimizi temsil ettikleri kadar, bilinçlenerek “birlik” olmamız için de bizi teşvik ederler. Satürn ve ötesi gezegenlerin bu denli aktif oldukları bir Yeniay haritası, genelde kitleleri etkileyen olayları gösterir. Şiddetli hava değişimleri, fırtınalar ve seller meydana gelebilir. Maalesef 10 – 20 Mart tarihleri arasında grevlerin, çatışmaların, protestoların, uçak ve ulaşımla ilgili büyük kazaların gerçekleşme ihtimali de yüksek. Transit Mars kaza ve hastalıkları gösteren Sheat sabit yıldızıyla birleşmekte. Riskli davranışlardan kaçınmamız için bir uyarı. Yeniay haritasında Satürn yükselen yayda Ay ve Güneş’e kare açı yapıyor. Organize dini eylemleri, hayatımızı zorlaştıracak yeni yasaları, eğitim kapsamındaki kurum ve kişilerle ilgili krizleri gösteriyor. Ülke lideri için olduğu kadar halk için de zorluklar demek.

Kovada yeniay, aynı tohumdan büyüyen 2 ağaca benzetilebilir. Haritanızda Kova burcunun bulunduğu eve bakmanız gerek. Bu evin konusuyla bağlantılı olarak karşınıza ikinci bir şans çıkabilir. Hayatınıza, dünyayla aranızda manevi köprüler inşa etmenizi sağlayacak ruhani kişiler de girebilir.

Enerjimizin büyük bir kısmını çevremizdekilerin sorunlarını çözmek için kullanmalıyız. Ama bir elimizle diğerini düştüğü yerden kaldırırken, diğer elimizle de kendimize yardım etmemiz gerektiğini aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor.

Geçmiş, gelecek ve şimdiyi kapsayan üç hali iç içe yaşayacağız. Zamanın bize kattıklarıyla, eksilttikleriyle, değiştirdikleriyle, günahımızla ve sevabımızla yüzleşeceğiz. Arafta, zaman sudan bir ayna gibi örterken üstümüzü, ya derinlerine dalıp kendimizi bulacak ya yansımamıza aldanıp içinde kaybolacağız. Araftan kurtulmanın tek yolu ise, önce kendimizi sonra başkalarını samimiyetle affedebilmek…


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Mitolojide ve Astrolojide Satürn
Astro-Portreler : Mozart’ın doğum haritası
Aslan ve Kova Burçları
Astrolojide ve Mitolojide Uranüs
Claudius Ptolemy’den (Batlamyus) Astrolojik Aforizmalar
Ay burçları : Ay Kova Burcunda
Astrolojinin amacı ve Astroloğun sonsuz arayışı
“Kova” Olmak
Kova Burcunda Yeniay : Uçurtma rüzgarları
Kova burcunda Yeniay : Dizginlerden özgürleşmek
Kova Burcunda Yeniay : Hakikat geleceği özgür kılar
Kova burcunda Yeniay : İnsanlık Bilinci
Kova burcunda Yeniay: Evrensel Kimlik

İlginizi çekebilecek diğer yazılar