Zodyakın Anneleri

Zodyakın Anneleri ve Burçlar için hediye önerileri

Yanımızda olan ya da olamayan, yüreklerinin kaynağında her zaman koşulsuz sevgiyi ve bağışlanmayı bulduğumuz annelerimize…

KOÇ

Mücadeleden yılmayan, cesaretiyle nam salmış, genelde erkeklerin rağbet gördüğü işlerde bile başarılı olabilen koç kadınını efsanevi Amazon kadınlarına benzetmek yanlış olmaz. Genelde başarısıyla dünyada iz bırakmayı, servet sahibi olmaya yeğ tutan koç kadını, çocuk sahibi olduktan sonra bile çalışma hayatına devam etmek ister.  Aktif ve bağımsızlığına düşkün olduğu için aksi düşünülemez. Eşine boyun eğerek de kendi ideallerinden vazgeçmeyi de reddecektir.

Koç kadını emir almaktan, kısıtlanmaktan ya da mecbur bırakılmaktan hoşlanmaz. Ailesinin, kendi özgür tercihlerine saygı duymasını bekler.

Koç kadınının evdekileri aç bırakmayacak kadar aşçılığı vardır ve evinin –en azından görünen kısımlarını – temiz tutar. Aile bireylerinin kıyafetlerini ütüler, dolaplarını düzenler. Fakat asıl mesele şudur ki; Ev işlerini haz aldığın için değil, ihtiyaç duyulduğu için yapar. Ev işlerinde pratik olmaya özen gösterir.

Koç anne aceleci ve dikkatsiz davranabildiğinden, yaptığı gaflar, kırdığı porselenler, yaktığı yemekler gibi konularda anlayış göstermenize ihtiyaç duyar :). En önemlisi, ev işlerinin sadece onun görevi olmadığını, evde yaşayan herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini anlamanızı bekler.

Çok küçük yaşlarında kendi ayakları üzerinde durmak zorunda kaldığı için, çocuklarının da, daha konuşmaya bile başlamadan önce, hemen ayağa kalkıp yürümelerini isteyecektir koç anne. Çocuklarını erken yaşlardan itibaren hayat mücadelesine hazırlar, aktif ve sosyal olmalarını sağlamaya çalışır. Haklarını sonuna kadar savunur. Çocuklarının kendisinden öğreneceği en önemli dersler, dürüstlük ve herkesin eşit olduğudur. Anneniz koç ise, yatak altında saklanan canavarlardan korkmamayı da çok erken yaşlarda öğrenirsiniz.

Hediye önerileri

Spor salonuna ya da sosyal bir kulübe üyelik hediye edebilirsiniz. Dağ bisikleti, spor çantası, kaliteli bir koşu ayakkabısı, kayak takımı, espresso makinesi ya da tamamen kişisel bir hediye ilgisini çekebilir. Koç annenin en hoşnut olduğu şey ilgidir. Zaten ona ilgisiz davrandığınız zaman size bunu oldukça fevri ve etkili bir şekilde hatırlatacaktır. Anneniz size anımsatmadan önce, onun telefonlarını yanıtsız bırakmamaya gayret eder ve hoşuna gidebilecek mesajlar yazar ya da kartlar hazırlarsanız da mutlu olacaktır.

BOĞA

Sevgiyi tüm değerlerin üzerinde tutan, sevdiklerine ve sahip olduklarına sıkıca sarılan boğa kadını aynı zamanda sabırlı, istikrarlı ve amaçlarına bağlıdır. Boğa kadını madden ve manen güvende hissetmek ihtiyacındadır. Evlenerek aşkını ve yaşamını güvenceye almak istediği gibi, çocuklarının da geleceğini garantiye almak için çok emek verecektir.

Genelde evcimen olan boğa kadını, evinin aydınlık, konforlu ve büyük olmasından mutlu olur. Gurme olan boğa mutfakta harikalar yaratır. Annenizin halinden hoşnut olduğunu anlamanız için, duşta ya da yemek yaparken mırıldandığı şarkılara kulak vermeniz yeterlidir.

Genelde Boğa kadınının ses tonu çok hoş ve etkileyici olur. Tatlı tatlı konuşarak çocuklarını pek çok konuda ikna edebilir. Çevresiyle uyumlu, tarzıyla beğeni toplayan biridir. Aceleye getirilmekten ve ısrarlı olunmasından hoşlanmadığı durumlarda ise son derece inatçı davranacaktır!

Boğa kadını, çocuklarına sorumluluk ve sadakat duygusu aşılamakta başarılıdır. Tembelliğe tahammülü yoktur. Çocuklarını yaşamın tüm zenginliklerinden, güzelliklerinden ve hazlarından keyif almaları için teşvik etmekle kalmaz, konforlu bir yaşam sürmeleri için hayat boyu elinden gelen desteği sunmaya çalışır.

Hediye önerileri

Boğalar lükse hayır demezler ve damak zevkleri kadar koku duyuları da aşkındır. Kokulu vücut bakım setleri, parfüm, İpek ya da saten yatak takımı, çikolata, ünlü bir masaj terapistinden randevu, saksı çiçekleri ilgisini çekebilir. Annenizi gurme bir restorana yemeğe götürebilir ya da kendisine hafta sonu SPA terapisi hediye edebilirsiniz. En önemlisi boğa anneniz her fırsatta, ona sarılmanızdan çok hoşnut olacaktır.

İKİZLER

İkizler kadını fizik olarak çok hoştur, bulunduğu her ortamda zarafetiyle beğeni toplar. Genelde çocuklarıyla “kardeş” oldukları sanılır. Maharetli ellere ve hassas kulaklara sahiptir.

İkizler kadını alakalı alakasız her konu hakkında bilgi sahibi olmak ister ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmaktan hoşlanır. İlgi alanları çok çeşitlidir. Rutin işlerini yaparken telefon kulağından düşmez. Evinde geniş bir kütüphane bulunur. Genelde çocuklarını, büyük bir hevesle, aynı anda hem spor, hem tiyatro hem de piyano derslerine yazdırabilen annedir.

İkizler ihtiyacı olan her şeyin elinin altında bulunmasını ister. Gecenin bir vakti kalkıp da aradığı kitabını ya da 20 sene önce bir arkadaşının gönderdiği mektubu bulamazsa çok sinirlenebilir! Hatta günler boyu arayıp da bulamadığı eşyası hakkında konuşabilir! :)

Bir ebeveyn olarak çok anlayışlıdır. Ama merakına bir türlü ket vuramaz!  İkizler annesi sayesinde çocuğun çevresi de hayli geniş olur. Akraba ve arkadaş ziyaretlerinden hoşlanmayan çocuk ise ikizler anneyle her gün şenlik havasında ayrı bir laf dalaşına girebilirler.

İkizler anneyle yaşamak tam bir zihinsel mücadeledir. En nihayetinde çocuk annesinin birbirinden çok farklı taleplerini karşılamak, değişen ruh haline uyum sağlamak ve ondan bir adım öne geçmek için çok zeki olmak zorunda kalır! :)

Hediye önerileri

Favori yazarından okumadığı kitaplar, eldiven, kolye, bileklik ya da saat hediye edebilirsiniz. Yeni bir cep telefonu da hoşuna gidecektir. Aktivite olarak alışveriş merkezlerindeki mağazaları gezebilir, müze ziyaret edebilir ya da annenizi uçuş derslerine yazdırabilirsiniz! :). Her şey bir yana, dışarıda içeceğiniz bir kahveyi bahane ederek onu davet etmenizden de son derece hoşnut olacaktır.

YENGEÇ
Yengeç kadınına özellikle sosyal ortamlarda şen ve çılgınca kahkahalar atarken rastlanır. Kendini kötü hissederken bile, gülmek için hiç bir bahaneye hayır demez. Yengeç kadını annesine de düşkündür. Annesi hakkında yaptığınız kötü bir şaka yüzünden sizi asla affetmeyebilir.

Yuva demek sevdiği, sevildiği ve güvendiği insanlarla bir arada olmak demektir. Yani arkadaşları da ailesinin yerini alabilir. Yengeç kadını kirada oturmaktan hep şikayet eder. Birikim yaparak mutlaka bir ev sahibi olmak isteyecektir. Denize kıyısı olan yerlerde yaşamaktan hoşlanır.

Yengeç anneniz, dünyanın en mükemmel kadını olsa bile, yeterince güzel, genç ya da akıllı olmadığından yakınırken aslında sizin ona ilgi göstermenizi, sevginizi ifade etmenizi arzuluyordur.

Kendisini bırakıp düşlerinin ardı sıra giden herkese – çocuklarına – rağmen bir gün gidenlerin kendisine geri döneceklerine dair  inancını asla kaybetmez. Bu nedenle yengeç sanıldığı gibi çocuklarını korumacılığıyla boğmaz, zamanı gelince onların hayallerine doğru gitmesine izin verir ama derin bağlılığından vazgeçmez.

İçindekilerini yese de yemese de, buzdolabının dolup taşması fikri yengeç kadınına kendini güvende hissettirir ve mutlu eder. Başkalarının ağzına sürekli bir şeyler tıkıştırmak için çabalayıp durur. Yengeç anne büyük aile yemeklerinde,  mideniz dolup taştığı halde ısrarla tabağınızı doldurmaya çalışan kişidir. Keyfine ve damak tadına düşkün olan yengeç kadını, sevdiklerini mutlu etmek için onlara birbirinden leziz mi leziz yemekler yaparken 5 yıldızlı bir otel şefine parmak ısırttırır. Onun yemeklerinden tadıp, muhabbetine ortak olurken bir de bakmışsınız ki derdiniz tasanız kalmamış.

Hediye önerileri

İç çamaşırı, pijama, bornoz, ilgi çekici ve hoş kokulu mumlar, SPA terapisi, masaj, manevi değeri olan antika eşyalar ya da takılar, üstünde çocuklarının burç taşları bulunan gümüş bir yüzük ya da bileklik, aile fotoğraflarının eğlenceli şekilde düzenlendiğiniz bir albüm ya da video, sabahleyin yatakta ya da deniz kenarında kahvaltı yapmak hoşuna gidebilir. Onu hayallerini süsleyen veya çocukluk anılarının geçtiği yerleri yeniden görmesi için seyahate çıkarabilirsiniz.

ASLAN

Aslan kadını sıcak, sempatik ve yaşam doludur. Yüzünü güneşe dönen bir çiçek gibidir. Gururu, zarafeti ve asaletiyle tanınır. Aslan kadınına eski püskü bir bornoz giyinmiş, yüzünüzde maske varken ya da vücuduna bakım kremleri sürüyorken rastlamak pek mümkün olmaz. Zira ayna karşısında saatler harcasa da, başkalarının yaptığı bakımın aşamalarını değil, neticesini görmesini ister.

Bir kraliçe arı tandansıyla çevresinin ilgi odağı olmaktan keyif alır. Bir eş ve ebeveyn olarak takdir edilmeye yoğun şekilde ihtiyaç duyar.

Eğlence konusundaki uzmanlığı sayesinde, üyesi olduğu grupların sosyal lideri olması kaçınılmazdır. Genelde çalışan kadındır yine de çocuğunu ilgisiz bıraktığına nadiren rastlanır.
İyi bir organizatördür. Çocukları için muhteşem doğum günü partileri, düğünler ya da unutulmaz kutlamalar planlayabilir! Bırakın Aslan anneniz anneler gününü kendisi organize etsin! :). Zaten nasıl bir kutlama ya da armağan istediğinin ipuçlarını haftalar öncesinden size anlatmaya başlamış olacaktır.

Hediye önerileri

Makyaj seti, gurme çikolata, şampanya, yağlı boya tablo, ipek eşarp, pırlanta ya da inci ilgisini çekecek armağanlardır. Ya da özel bir kuaförden kendisi için randevu ayarlamak iyi bir fikirdir. Sevdiği filmlerin DVD’lerini hediye edebilir ya da içindeki “divaya” hitap eden bir konseri ya da sahne performansını izlemeye götürebilirsiniz.

BAŞAK
Sadece bir kez giyindiğiniz kıyafeti ertesi gün çamaşır makinesinde mi buluyorsunuz? Yerdeki parkelerin ya da taşların temizliğinden gözleriniz mi kamaşıyor? Buzdolabının üzerinde haftanın günlerine göre planlanmış çizelgeler mi var? Anneniz ekmeğe tereyağı ve reçel sürmek için her defasında 2 temiz bıçak mı kullanıyor? Ev dağınık olduğunda odaklanmakta zorlanıyor mu? O zaman bir başakla yaşıyorsunuz demektir.

Başak kadını masum ifadesi ve yumuşak bakışlarıyla toplum içinde ilgi çeken bir hanımefendidir. Nazik mizacı, insanların onunla bir arada vakit geçirmekten hoşlanmalarına neden olur. Özellikle hastalarla dolu bir odada başak kadını ihtiyaç duyulan en duyarlı, sempatik ve yardımsever hemşiredir. Bir yakınının başı ağrımaya görsün, onun için hemen eczaneye koşar. Şayet kendi evindeyse, eczaneye kadar gitmesine de lüzum kalmaz zira evinde mutlaka geniş içerikli bir ecza dolabı bulunur.

Başak kadını da ikizler kadını gibi pek çok konuda bilgi sahibidir. Ama İkizlerin aksine olaylar ya da kişiler hakkında çok net yargılarda bulunmaya, iyi/kötü, faydalı/faydasız gibi değerlendirmeler yapmaya meyillidir. Kendisinin ve çocuğunun saflığını muhafaza etmeye çalışır ama bazı hataların yapılması gerektiğini, mikrop kapmadan bağışıklık kazanılamayacağını zamanla öğrenmesi gerekecektir.

Zaten çevresindeki herkesin manevi annesi olan başak, bebek sahibi olduktan sonra çocuğuna güvenli bir ortam ve koşulsuz sevgi sunmak için elinden gelen çabayı gösterir, yavruları hasta olduklarında günlerce onların başlarında bekleyebilir. Çocukları kendisinden tutumlu ve düzenli olmayı, detayları gözden kaçırmamayı, şüpheci değil fakat dikkatli olmayı öğrenirler.

Hediye önerileri

Hasır sepet içerisinde hazırlanmış banyo seti, pratik mutfak aletleri, spor salonuna üyelik, PDA, şık bir cüzdan, saksı çiçekleri, emek verip ördüğünüz bir çanta ya da fular ilgisini çekebilir. Birlikte gitmekten hoşlandığınız bir restoranda, annenizin sevdiği dostlarıyla bir gece aranje etmeniz de iyi bir fikirdir. Hiç kimse bir başak kadar emek verilmiş, özveride bulunulmuş armağanların kıymetini bilemez.

TERAZİ

Terazi kadınının yüzü insana bir kutu şekerlemeyi ya da karamel soslu, kremalı dondurmayı hatırlatır. Terazi kadının yüreği, kuş tüyüyle doldurulmuş, saten ya da kadifeyle kaplanmış bir yastık gibidir. En romantik annedir. Nazik, zarif ve duyarlıdır. Yüksek sesli tartışmalardan hoşlanmaz. Güzel olan her şeyi takdir eder, hayranlık duyar. Aile içindeki tartışmalar esnasında ise arabulucu kişidir.

Uyumu amaç edinen Terazi, yaşadığı yerlerde ve kıyafetlerinde renk armonisine önem verir. Giyim konusunda zevklidir. Müzik dinlemekten, şarkı söylemekten keyif alır. Genelde güler yüzlü ve etkileyicidir. Çocuklarına sanki sevgililerine hitap ediyormuş gibi içtenlikle “aşkım” diye seslenir. Çocukları kendilerine de eşit davranan terazi anneden diplomasiyi, adil olmayı ve nezaketi öğrenirler.

Terazi bir anneniz varsa, şık olmamanız çok zordur. Sizi şımartır ve sizin de onu şımartmanızdan keyif alır.

Çocuklarını tüm kalbiyle sever ama partnerine duyduğu sevgiyi asla ikinci plana atmaz. Yavrularına daima ebeveynlerini sevmelerini ve saygı duymaları gerektiğini öğretir. Eşinin çocuklarını nasıl eğittiğine müdahale etmez. Yine de eşi aşırı tepki verdiği zamanlarda, çocuklarının gözyaşlarını döktüğü dünyanın en yumuşak omzudur.

Hediye önerileri

İpek kıyafetler, çiçek bazlı parfümler, kadınsı ve narin takılar, şık bir çanta ya da cüzdan, dekoratif bir resim ya da resim çerçevesi, vücut bakım terapileri ilgisini çekebilir. Şık bir restorana yemeğe götürmenizden, ona kendi ellerinizle pasta ya da tatlılar yapmanızdan mutlu olacaktır.

AKREP

Tek bir sözcük sarf etmeden sizi bakışlarıyla dize mi getiriyor? Onunla tartıştıktan sonra sizinle 1 ay boyunca küs mü kalıyor? Gönlünü alabilmek için deli divane etrafında dönmeniz mi gerekiyor? Yüzünüze bakıp dün gece ne yediğinizi doğru mu tahmin ediyor? O zaman anneniz bir akrep olabilir! :)

Akrep kadını doğuştan yetenekli bir dedektif olduğundan, çocuğuyla ilgili hiçbir ayrıntı gözünden kaçmaz. Her mimiğinin, her sözcüğünün altında yatan asıl anlamı hemen fark eder. Çocuklar Akrep annelerinden en çok da insanları analiz etmeyi, mahremiyetin önemini ve sezgilerine güvenmeyi öğrenirler.

Kendi özelini herkese açmasa da, başkalarının mahremine sırdaş ve dosttur akrep kadını. Yaşadığı tüm sıkıntıları meraklı gözlerden gizleyerek, çocuklarına her koşulda destek olmak için elinden geleni yapar.

Hediye önerileri

Akrep burcu ona hediye seçerken özenli olmanızı ister. Havaalanından ayrılırken son dakika duty free ürünleri almak ya da annenizin eline bir çiçek demeti tutuşturmak iyi bir fikir olmayabilir! :)

Gizemli akrepler için ünlü bir tasarımcıdan güneş gözlüğü, tılsımına inandığınız bir nesne ya da takı, kokulu vücut kremleri ya da yağları, teleskop, dekoratif duvar maskeleri, doğum haritası analizi, kayak dersleri, deniz yolculukları akrep için ilgi çekici hediye alternatifleridir.

YAY

Zodyak’ın en neşeli kadınlarından biri olan yay, devamlı aksiyon halindedir. Yeni şeylere heves eder ve çabucak sıkılır. Bu nedenle çocuklarla çok iyi anlaşır :).

Sabırsız ve talepkar olmasına rağmen, son derece samimidir. Onu izlemeye, dinlemeye doyamazsınız. Sürekli taşınan bir anne olabilir. Evindeki pencerelerin büyük olmasını ve büyük bir TV’ye sahip olmayı arzu edecektir.

Ev işlerinden hoşlanmaz çünkü ayrıntılara fazla takılır ve böylece evi belli bir düzene koyarken çok zaman kaybeder. Aynı nedenle bir yardımcısı olmasını tercih edecektir. Yay kadınının iyi bir aşçı olduğu söylenemez ama sevdikleri hüzünlüyken, onları mutlu etmek için çok lezzetli tatlılar yapar. Hiçbir şey yapamazsa, eve ziyafet siparişi verir!

Yay burcu kadını seyahat etmeyi ve farklı kültür ve inançlarla haşır neşir olmayı sever. Felsefeye yoğun ilgi duyar.

Bir ebeveyn olduğu zaman çocuklarıyla sanki ev arkadaşlarıymışçasına, sıkı dost olabilir. Çocukları olarak onu değiştirmeye çalışmadığınız sürece düşlerinizi gerçekleştirmeniz, dünyayı gezmeniz ve nasıl mutlu olacaksanız onu yaşamanız için sizi her daim teşvik edecektir. Annenizden öğreneceğiniz en önemli dersler dürüstlük, risk alma cesareti ve tüm olumsuzluklara rağmen iyimserliğimizi kaybetmeden hayata neşeyle tutunabilmektir.

Hediye önerileri

Maceraperest yay kadını için sevdiği şehre bir uçak bileti ayırtarak ona eşlik edebilirsiniz. Binicilik dersleri, piyango bileti, yürüyüş ayakkabıları, safari, oryantal dans dersleri ya da sürpriz partiler ilgisini çekebilir.

OĞLAK

Oğlak kadını genç yaşlardan itibaren sorumluluk almaya başlar. Genelde zor bir çocukluk geçirir. Bu nedenle kendi çocuklarına, geçmişte sahip olamadığı maddi manevi her şeyi sunmaya çalışır.

Kısa zamanda çok iş başarabilen, kolayca organize olabilen annelerdir. Pratiklerdir. Eğer anneniz oğlaksa, yaş aldıkça güzelleşecek, gençlik fotoğraflarındaki ciddi yüz ifadesinin yerini yıllar geçtikçe kahkahalar alacak demektir.

Yaşadıkları yerde genelde sadeliğe ve düzene önem verirler. Bir oğlak kadınının evinde çok raflı dolaplara rastlanabilir. Aynı zamanda çiçek/bitki yetiştirmekten hoşlanır, mutfakta harikalar yaratırlar.

Oğlak kadını çocuk sahibi olduktan sonra da ideallerinden vazgeçmez. Çok çalışkandır ve en zor şartlarda bile mücadelesine devam eder. Oğlak kadınının duygusal olmadığını düşünürseniz yanılırsınız. O gözyaşlarını ciddi maskesinin altında döker. Çocuklarından bile yaşadığı sıkıntıları saklamaya çalışır. Oğlak kadını çok güçlü bir karaktere sahiptir, bu nedenle çocukları çok talihlidir. Zira annelerinden sebat etmeyi, sabırlı olmayı ve azimleri sayesinde nasıl başarılı olacaklarını öğrenirler.

Hediye önerileri

Oğlak burcu temas etmekten ve şekil vermekten hoşlanır. Seramik ya da heykel dersleri almasını, arzu ettiği bir eğitim yönünde girişimde bulunmasını sağlayabilirsiniz. Dans dersleri de ilgisini çekebilir. Hiçbir şey yapamıyorsanız, sade bir şekilde sevginizi ve övgünüzü dile getirmeniz bile onu son derece sevindirecektir.

KOVA

Kova kadını yaratıcıdır. Yetenekli olduğu alanlarda üretken olmayı ister. Akademik eğitim almamış olsa bile, hayatı boyunca kendini geliştirmeye devam edecektir.

İkizler kadını gibi genç görünümlü annelerdir. Genelde çocuklarıyla yan yana gördüğünüzde onları kardeş sanabilirsiniz.

Kova geleceğin sembolü olan Uranüs etkisinde bir kadın olarak elbette doğuştan annelik özellikleri taşır. Neticede çocuklar da geleceği temsil ederler. Çocuklarını minik arkadaşları olarak benimser, patronluk taslamadan onlarla saatlerce neşeli sohbetler yapabilir. Tüm öğleden sonralarını çocuklarının eğitimine ya da okul projelerine harcaması mümkündür. Onları şiddetle korumaya çalışmaz. Yavrularının ondan alacağı en önemli dersler, kardeşlik duygusu ve insan sevgisidir.

Kova kadınının çocukların şaşırtıcı itiraflarına bile hoşgörüyle yaklaşan, tolerans gösteren bir yanı vardır. Çocukları cezalandırmaya karşı olduğu için genelde çocukları kendisine dürüst davranırlar. Önyargısız olması, miniklerin kolayca güvenini kazanmasını sağlar. Kalbi kırılmış çocukların gözyaşlarını bir anda gülücüklere çevirebilir.

Anneniz Kova ise canı sıkıldı mı dışarı çıkıp saatlerce yürümek isteyecektir. Canı yemek yapmak istemiyorsa yapmayacaktır. Anneniz Kova ise çok şanslısınız. Size hiçbir konuda baskı yapmayacak, farklılıklarınızı kabul etmesi kolay olacak demektir.

Hediye önerileri

Yüzme, yoga ya da dalış dersleri, akupunktur terapisi, elektronik aletler, seyahatler ilgisini çeker. Her türlü hediyeyi sıcak karşılayabilir ama bir kova kadını için en hoşa gidecek hediye ev işlerini, temizliği ve alışverişi onun yerine devralmanız ve kendisine, kendine ait zamanlar hediye etmeniz olurdu.

BALIK

Balık kadını zeki ve sofistike şakalardan hoşlanır. Kahkahaları içten içe akan gözyaşlarını saklamak için kullandığı gizli bir silah ya da çoğu zaman gerçek duygularını örten maskesidir. Balık kadını doğaya hayrandır. Hayvanları sever. Evinin denize yakın olmasından hoşnut olur. Yaşadığı evin bahçesi ya da geniş bir balkonu olmasını talep eder. Evin içi kendi kişiliğini yansıtsın ister.

Evlendiğinde, eşini kontrol etmeye ya da değiştirmeye çalışmaz. Balık anne çocuklarına derinden bağlanır, çocukları uğruna bütün hayatını feda edebilir ve amaçlarından vazgeçebilir. Doğuştan terapist olduğundan, çocuklarının her nevi sıkıntısını dinlemeye hazırdır ve çocuklarıyla ilgili problemler söz konusu olduğunda, çözüm bulmak için umulmadık biçimde güçlü bir duruş sergiler.
Balık annenin yüreği sonunda bütün nehirlerin aktığı, derin ve gizemli bir okyanustur. Balık kadını erkek çocuklarının utangaçlığını, büyüme çağındaki genç kızların sıkıntılarını kolayca anlayabilen harika bir kadındır. Çocukları balık annelerinden herkesi ve her şeyi, derin bir şefkat ve merhametle kucaklamayı öğrenirler.

Hediye önerileri

Saten bir eşarp ya da fular, dekoratif mumlar, banyo köpükleri ya da vücut yağları, parfüm, şık ayakkabılar ya da rahat çoraplar, Sabahları uyandığında rüyalarını not alabileceği bir düş defteri, romantik bir film, mayo ya da bikini ilgisini çekebilir. Balık kadını iyi bir fotoğrafçı olma potansiyeline sahiptir. Ona dijital fotoğraf makinesi hediye edebilirsiniz. Duyarlı Balık anneniz için içtenlikle yazdığınız bir şiir de mutlu olmasını sağlayacaktır.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Geleneksel Astrolojide Evlilik Alametleri
30-40 yaş dönümleri eşiği: Bana yeni bir ben lazım!
Ruhun Serüveni – Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?
Zodyakın Kadınları ve Tarzları
Astrolojide sevgililer günü: Sadece bir insanı değil, insanlığı sevmek
Dünyanın Doğum Haritası (Thema Mundi)
Ayın Karanlık Yüzü: Kara Tanrıça ve İnsanlığın Kışı
Tuhaf ve Eğlenceli Yönleriyle Burçlar
Astrolojide Ay ve Plüton Açıları – “Karanlığın İçindeki Işık”

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar