Boğa burcunda Güneş tutulması: Kalıcı şeylerin temeli

Boğa burcunda Güneş tutulması: Kalıcı şeylerin temeli

 

29 Nisan’da Boğa burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Ay ve Güneş birlikteliğinin Plüton’a üçgen ve Neptün’e 60’lık açılarından dolayı bu defa karşılaşacağımız krizleri, aldığımız olumsuz haberleri daha serinkanlı bir tutumla karşılayacak, sarsıcı gelişmelerin önayak olduğu kalıcı çözümlere yönelebileceğiz. Tutulmaya ev sahipliği yapacak olan boğaya ve yönetici gezegeni Venüs’ün Satürn’e üçgen açısına bakarak, pek çok şeyi ardımızda bırakmamıza neden olan Ay tutulmasından sonra, bu defa Güneş tutulmasıyla birlikte “bundan sonra nelerin kalıcı olacağına” karar vereceğiz.

Güneş tutulması evlerde

Doğum haritasında tutulmanın gerçekleşeceği ev, hayatımızın yıpranmış olan yanlarını farketmemize neden olacak, tamire ve yenilemeye ihtiyaç duyduğumuz yaşam koşullarımızı yüzeye çıkaracaktır. Önümüzdeki ortalama 6 ay boyunca, aksayan ve dolayısıyla bizi yavaşlatan her ne ise, bu konuda bir değişim kararı almamız gerekecektir.

10. Evdeki tutulma, kişi için bir kariyer değişikliği anlamına gelebilir. Harita sahibi kontrollü ve sabırlı davrandığı takdirde, otorite figürlerinden ya da siyasi bazı kişilerden fayda görerek mesleki saygınlık kazanabilir.  Fakat bundan önce krizleri doğru biçimde yönetebilmesi, kendi yeteneklerini kanıtlaması gerekecektir. 4. Evdeki tutulma farklı bir şehire belki de memleketinize taşınmaya yahut orada mülk sahibi olmaya işaret ediyor olabilir. Ama varolan işlerinizi yarım bırakarak taşınmanızı aceleye getirmeniz de daha sonra sorun yaratabilir.

6. Evdeki tutulma sağlığınız için bazı kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz anlamına gelebilir. Örneğin sigarayı bırakabilirsiniz. Ama bunu yaparken bir uzmandan da yardım almayı denemelisiniz. Yine 6. Evdeki tutulmayla, yanınızda çalışan kişiler işten ayrılabilir ya da bu kişilerle varolan ilişkiniz farklı bir seviyeye taşınır. Bilhassa kadınlar için ve 5. veya 7. Evdeki tutulma, güç sahibi, karizmatik bir erkekle yeni bir ilişki ya da platonik aşk demek olabilir. Bu kişiden sonra da artık hiçbir şey aynı olmaz. Obsesif bağlılık ilişkilerinden kaçınmanız, yeni bir ilişkiye başlamadan evvel ise bir öncekini sonlandırmayı göze almanız gerekir.

8. Evdeki tutulma, vergi ödemeleri ve borçların kapanması anlamına geleceği gibi, hiç haberiniz olmayan bir mirasta hak sahibi olduğunuzu da öğrenebilirsiniz. 1. Evdeki tutulma saç stilinizin, giyim tarzınızın ve ifadenizin farklılaşması yani imaj değişikliği demektir. Bu yazıda bütün evlerdeki açılımlarına değinmeyeceğim. Siz evleri ve tutulmanın etki edeceği natal gezegenlerinizi inceleyerek isabetli yorumlar yapabilir ya da kişisel danışmanlık için başvurabilirsiniz.

Plüton’un dahil olduğu her astrolojik gökyüzü olayında, “hakikatın arayışından” bahsedilebilir. Gerçek denilen çoğu zaman gözlerimizi sıkı sıkıya kapadığımız için asla göremediklerimizdir. Oysa gerçeklerden kaçarak büyümemiz ve dolayısıyla büyüklere özgü sorumluluk almamız da mümkün olmaz. Gerçekliğin çıplaklığından utanıp, onun üzerini örtmeye çalışarak da bir yere varılmaz. “Gözünüzün önünde durduğu halde görmek istemediğiniz şey nedir? Karşınızdaki insanı algılarken, yargılarınız ne kadar doğru? Şimdiye kadar bildikleriniz, size öğretilenler ya da inanmak istedikleriniz gerçek midir? Narcissus gibi kendimizi aldatmaya devam mı edeceğiz? ” gibi sorular kafanızı meşgul edebilirler.

Tutulmanın Plüton’a üçgeni, köklerimiz, ailemiz ve geçmişimizle ilgili yaptığımız araştırmaların, analizlerin ve sorduğumuz soruların, şu an varolan kimliğimiz üzerindeki dönüştürücü etkisi demektir. Muhtemelen geçmişle ilgili şeylerin derinliklerine daldığımızda karşılaşacağımız çarpıcı gerçekler, şu an ki gerçeklik algımıza da yeni bir form kazandıracaktır. Kimliğinizin ve duygu dünyanızın dönüşmesine müsaade ederseniz, bu aşamayı daha güçlü, kendinden daha emin ve kendini artık daha iyi tanıyan bireyler olarak sonlandırabilirsiniz.

Plüton genelde dışarıya görünür olmayan derin psikolojik değişimlerin habercisidir. Yani bu aydan itibaren yüzleşeceğimiz pek çok şey, bizi manevi anlamda kökten dönüştürecektir fakat aslında ne yönde değiştiğimizi sınamamız için zamana ihtiyaç duyacağız.

Güneş tutulması ülke liderleriyle de alakalı bulunur. Plüton açıları, ülkeyi yöneten kişinin toplumsal yeni kontrol birimlerini açıklaması (Neptün’e bakarsak özellikle medya ve TV üzerinde) ve yeni bir imaj edinmesi anlamlarına da gelebilir. Yeni arkeolojik projelere başlanması, saklı olan tarihi belgelerin ve zenginliklerin ortaya çıkması da mümkündür.

Kimlik kartınızı ve pasaportunuzu yenilemek, bir ülkenin vatandaşlığına başvurmak için de olumlu bir tutulmadır. Sadece Mars retrosunu gözden kaçırmamanız ve hemen tutulmayla birlikte kararlar almamanız gerektiğini bir kez daha vurgulamak isterim.

Tutulmanın Plüton’la bu denli haşır neşir olması illa ki bize kendimizi bir şeylerin sınırında hatta tehdit altında hissettirebilir.  Fakat Jüpiter ve Neptün arasındaki su üçgeni şifalıdır. Çözmeniz gereken meseleler, canlı imgelerle dolu rüyalarınızla birlikte yüzeye çıkarak, sizi sorunlarınıza cevap bulmaya itebilirler.

Sosyal sorumluluklar alabilir, hayır işleri yapabilirsiniz. Kendinizi sanat alanlarında ifade edebilirsiniz. İlginizi çeken ya da kafanızı kurcalayan herşeyi mercek altına alarak analiz etmeyi deneyin. Eğer başaramıyorsanız mutlaka güvenilir ve sır tutabilen insanların desteğine başvurun.

Güneş tutulması kendimize verdiğimiz sözler, yaptığımız planlar, aldığımız yeni kararlardır. Daha çetin mücadelelere ve rekabete kendimizi hazırlama evresidir. İşlerinizin teslim tarihini de temsil edebilir. Dolayısıyla heyecan ve stres yaşamanız olasıdır.

Erken davranmamalı fakat geç de kalmamalısınız. Güveneceğiniz kişileri iyi seçin, birine bel bağlamadan önce, kendi güvenliğinizi kendiniz için, siz sağlamaya çalışın. Tutulma haritasına Merkür de eşlik ediyor. Sosyal ilişkilerinizi zora sokan iletişim tarzınızı değiştirmek için bir fırsat sunuyor. Sözcüklerin ve telkinin iyileştirici niteliklerini hafife almayın. İfadenizi özenle seçilmiş güzel sıfatlarla süsleyerek,  yıkıcı değil ama yapıcı cümleler kurarak mucizeler gerçekleştirebilirsiniz.

Tutulma, kimliğimiz, duygu dünyamız ve ifademize bir heykeltraş gibi şekil verecektir. Bu restorasyon aşamasında saklı hazinelerinizi keşfetmeniz dileğiyle.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Boğada Yeniay : Bir başka bahar
Ruhun Serüveni : Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?
Boğa Burcunda Yeniay : Doğanın sırrı sabırdır
Astrolojide Toprak Elementi : Boğa, Başak ve Oğlak Burçları
Yükselen burç ve Meslek Seçimi : 10. evdeki burçlar
Yükselen burç, Ay Burcu ve Güneş burcu
Boğa ve Akrep Burçları

İlginizi çekebilecek diğer yazılar