Başak burcunda Yeniay: Sevdiğini seçebilmek

Başak burcunda Yeniay

20 Eylül günü Başak burcunda Yeniay gerçekleşecek Yeniay temel olarak, uzun dönem planları yapmakla, yeni işlere başlamakla, hayatımızdaki dağınıklığı bir düzene sokmakla, önceliklerimizi belirlemekle ilgili zaman harcayacağımızı gösteriyor. Haritanızda Başak burcunun düştüğü ev, emek vermeniz, uzmanlaşmanız ve iyileştirmeniz gereken konuları ön plana taşıyacaktır. Örneğin 7. evinde Başak burcu bulunan kişi ilişkisi için emek vererek hayatının bu alanını iyileştirmeye odaklıdır. 1. evinde ya da 6. evinde Başak burcu bulunanlar şifayı ve yenilenmeyi bedensel olarak ararlar. 11. evdeki Yeniay arkadaşlıkları iyileştirmek anlamına gelirken, 4. evdeki Yeniay evde çalışmak, eve yeni bir yardımcı gelmesi ya da aile ilişkilerini iyileştirmek demek olabilir.

Bedenselliği simgeleyen Güneş’le, Ay’a özgü ruhsallık arasında bitmeyen bir döngü vardır. Ortalama 28 günlük süre içerisinde Ay’ın değişen yüzleri içerisinde, en etkili olan iki durak Yeniay ve Dolunay fazlarıdır. Yeniay bir önceki ayın kapanışı ve yenilenme demekken, Dolunay, netice ve hasattır. Ay büyürken somut gelişmeler yaşar, Ay küçülürken yaşadığımız bu gelişmeleri anlamlandırarak, çözümlediğimiz daha ruhsal bir evre tecrübe ederiz. 

Ay ve Güneş’in Chiron’a karşıt açıda bulunması bizi yaralamış olan en derin acıların da dışavurumudur. Bilincimizin karanlık köşelerindeki çoğu zaman kendimizi suçladığımız anılardır. Dolayısıyla 5 Ekim’e kadar sürecek Yeniay enerjisi genel olarak “geçmişi iyileştirmek” için çaba göstererek değerlendirilebilir. Geçmişin size bir adım atmasını beklemek yerine, beklentisizce ve sırf negatif duyguları onamak için harekete geçerek kendi kendinizi iyi etmeniz mümkün.

Aşırı yemek, alkol, ilaç gibi hayatınızı aslında olumsuz etkileyen bağımlılıklardan kurtulmak için Başak burcunda Yeniay idealdir. Ruh ve beden birliği içerisinde, sizi hasta eden şeylerden arınmaya öncelik vermelisiniz. Nasıl hissediyorsanız, bedeniniz de bu hisleri ayna gibi size yansıtır.Ruhumuzun dayanma gücünü öğrenmek için zorluklarla karşılaşırız ve iyileşmenin gizi bizdedir, başka insanlarda değil!

Sevdiğini seçebilmek

Enerjinizi endişelenmek için değil, disiplinli bir şekilde çalışmak için odaklayın. Zihninizi ve hayatınızdaki fazlalıkları temizleyin. Büyük değişimlere ufak adımlarla başlayın. Büyük resmi henüz göremediğinizi düşünüyorsanız bile, bulduğunuz yap-boz parçalarını dikkate alın.

Geçmişin ve geleceğin, gün ve gecenin eşitlendiği sonbahar ekinoksunun eşiğinde, şu anda durduğunuz zeminde dengenizi sağlamaya çalışırken, kusurlara ve hatalara takılmadan, belirlediğiniz önceliklerin ve yaptığınız seçimlerin sizi mutlu ettiğinden emin olun. Sevginizi paylaşın ve sevdiklerinize emek verin. En önemlisi de usta olmaya çalışırken, işini sevdiği için yapan bir amatör olmaktan asla vazgeçmeyin.

Cesaret ve umutla…

 

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Astrolojide Toprak Elementi – Boğa, Başak Ve Oğlak Burçları
Ay Burçları : Ay Başak Burcunda
Başak Burcunda Yeniay: Kozmik arınma merkezi
Başak Burcunda Güneş tutulması ve Retro Merkür: Hasat ve hesaplaşma
Başak burcunda Güneş tutulması: Fırtına Dinmeden Aksiyon Kararı Almayın!
Başak ve Balık Burçları
Ruhun Serüveni : Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?

İlginizi çekebilecek diğer yazılar