Başak burcunda Güneş tutulması: Fırtına Dinmeden Aksiyon Kararı Almayın!

13 Eylül günü Başak burcunda Güneş tutulması ve 28 Eylül’de Koç’ta Ay tutulmasına tanık olacağız. Tutulmalar, hem toplumsal, hem de kişisel hayatlarımızdaki dönüm noktalarıdır. Üzerinde kontrolümüzün olmadığı olaylar, beklenmedik ve hiç aklımıza gelmemiş ihtimaller gerçekleşebilir. Bu yüzden de genelde önemli dünyevi değişimler, kıtlık, savaş, salgın, doğal felaket benzeri geniş kapsamlı olaylar, tutulmalarla ilişkilendirilir. Bilhassa Güneş tutulması, ülke liderleriyle ve devlet başkanlarıyla ilgili krizler, politik kişi ve tavırlarda yeniden yapılanma anlamlarına gelebilir. Şok edici gelişmelerle evrensel bilince felaket kavramını yerleştiren tutulmalar,  endişe verici gökyüzü olayları olarak anılırlar.

Tutulmalar, geçmiş ve gelecek arasındaki eski bir köprüye benzetilebilir. Uçuruma düşme korkusuyla, temkinli bir şekilde ilerlerken, kendimizi gergin hissedebiliriz. Bastığımız zemin ayaklarımızın altından kayıverecekmiş gibi olur. Diğer tarafa vardığımız anda ise, köprü yıkılır.

Artık geldiğimiz yoldan geri gitmemiz, yani geçmişe dönmemiz imkansızdır. Tek şansımız, ilerlemek ve ilerlerken yeni yollar keşfetmektir. Geri dönüşün olmayacağını, artık aynı biz olmayacağımızı anladığımız noktada, seyahatimiz pek çoğumuz için elem verici olabilir.

Tutulmalarda, zaman algımız da değişir. Sanki zaman çok hızlı akıyormuş ve tüm hayatımız yaşadığımız ana bağlıymış gibi hissedebiliriz. Anlar hayatımıza hükmetmeye başlar. Oysa içinde boğulduğumuz andan taşarak zamana yayılmayı başarırsak, zamanın anlardan üstün olduğunu da idrak edebiliriz.

Ay ve Güneş tutulmalarının her biri, dünya için kendine özgü bir mesaj taşır. Başak burcundaki Güneş tutulması, hayatımızda üst üste yığılarak bizi darmadağın eden, aklımızı ve ruhumuzu zehirleyen şeylerden arınarak, yeni alışkanlıklar edinme çabasıdır. Organize olmak ve kaosu düzene sokmaktır. Fakat Başak yöneticisi Merkür 17 Eylül’de Retro hareketine başlayacağı için, ertelemeler ve aksilikler gündeme gelebilir. Aynı nedenle bu ay boyunca ajandanızı esnek tutmanızı öneririm. Eylül ayının ikinci yarısında meydana gelecek Mars ve Satürn karesi ve bu transite denk gelen Koç’taki Ay tutulması şiddetli çatışmalara önayak olabilir. Olumsuz yönde büyük etkiler yaratanlar, aynı oranda tepkiyle karşılaşabilirler.  

Bu ayın göksel seyri, muazzam bir çöl fırtınasına benzetilebilir. Fırtına dinmeden, tozlar dağılmadan herhangi bir aksiyon kararı almamakta fayda var. Şüphesiz kendinizi frenlemeniz zor olacaktır ancak yeni bir işe başlamakta, yeni ve lüks harcamalar yapmakta, yanınıza yeni bir çalışan almakta, ilişkiniz hakkında dönüm noktası niteliğinde bir konuşma yapmakta, yine ilişkilerinize dair kararlar vermekte acele etmeyin. En azından Ekim ayını beklemeyi deneyin.

Geleceğimizle ilintili olmayan şeyler ve kişiler artık geçmişte kalacakları için, ilişkiler de tutulmalar nedeniyle duygusal bir türbülansa girerek alt üst olabilirler. Eğer bir ayrılık yaşarsanız, partnerinizin geri döneceğine çok da bel bağlamayın. Harekete geçen taraf olmaktansa, gözlemci konumunuzu muhafaza edin. Karşılaştığınız ufak ayrıntıları ve işaretleri gözden kaçırmayın. Zira ufacık şeyler büyük değişimleri tetikleyerek, her şeyi yeni bir bakış açısıyla değerlendirmenize neden olabilirler.

Tutulmalar, evrenin şaşırtıcı olaylarla dikkatimizi çekme biçimidir. Aklımızın ucundan bile geçmeyen gerçekler gözler önüne serebilir. Kendimizi yeniden keşfeder ve insanları aslında oldukları gibi tanırız. Önce kutuplaşır, sonra da aslında aynı gemide olduğumuzu fark ederek, uzlaşmanın yollarını ararız.

1996 yılının sonbaharında ne yaşadığınızı gözden geçirebilirsiniz, çünkü bu ayki tutulmaların benzer bir etkisi olabilir. Eğer doğumgünüz 13 ve 28 Eylül günlerine denk geliyorsa, tutulmaları daha ayrıntılı ele almanız gerekiyor. Zira hayatınızı kökten dönüştürecek olaylar gerçekleşebilir. Haritanızda tutulmaların oluşacağı evler, hangi konularda bir finalle ve ardından yenilenmeyle karşılaşacağınızı gösterecektir. Güneş tutulması hayatımızla yakından ilgili bir erkekle yollarımızı ayırmak anlamına gelebileceği gibi, Ay tutulması hayatımızda önem arz eden kadınlarla ilgili gelişmelerdir.

Bu ay yaşadığımız ya da yaşayacağımız her şey, önümüzdeki 6 aylık dönemin konularını da belirleyici olacaktır.

Son olarak…

Gün olur devran döner, kıtalar bölünür, kıtalar birleşir, yıkar yeniden yapar, ölüp yeniden doğarsın. Hayat dediğin bir avuç tohum; Zalimlerin yüreğinde dikenleşen, bereketli kalplerde yeşeren… Herkes, nüvesindeki niteliğe göre hasadını yapacak. Rüzgar eken fırtına, sevgi eken barış toplayacak.

Cesaret ve umutla…

İlk olarak HThayat sayfasında yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Astrolojide Toprak Elementi – Boğa, Başak Ve Oğlak Burçları
Ay Burçları : Ay Başak Burcunda
Başak Burcunda Yeniay: Kozmik arınma merkezi
Başak Burcunda Güneş tutulması ve Retro Merkür: Hasat ve hesaplaşma
Başak burcunda Yeniay: Sevdiğini seçebilmek
Başak ve Balık Burçları
Ruhun Serüveni : Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?

İlginizi çekebilecek diğer yazılar