Kova burcunda Yeniay: Kıyılar ve Dalgalar

Yaşam boyu bir ağaç gibi defalarca solar ve yeniden çiçek açarız. Pek çok son ve sonların sayısı kadar da başlangıç vardır. Ay’ın fazları ise yaşam ve ölüm arasında sonsuz kere yinelenen bu devinimi simgeler. Ortalama bir insan ömrünün aşamaları, mevsimler ve Ay’ın döngüleri benzerdir; Yeniay yeni yaşam ve başlangıçlar için inanç ve niyetler, Hilal harekete geçme, ilkdördün meydan okuma ve mücadele, büyüyen kambur Ay bağlantı kurma dolunay hakikatle yüzleşme ve kabulleniştir. Küçülen kambur Ay fazında çözüm ve destek arayışı vardır. Son dördün ve ardından gelen Ay’ın karanlık fazı serbest bırakmak ve affediş evresidir.

5 Şubat günü saat 12.03’te Kova burcunun 15. Derecesinde Yeniay gerçekleşecek. Yeniay’dan önceki üç gün yani Ay’ın karanlık fazı dibe vurmanın ve en dipteki zemini yeni tohumlar ekmek için hazır hale getirmenin enerjisidir. Karanlık Ay ile Yeniay arasındaki evrede uyku dua ve meditasyona daha çok zaman ayırarak, zihnen ve ruhen geçmiş bir ayın olumsuz duygularından arınmak ve zorlayıcı tecrübelerden alınması gereken derslere kafa yormak gerekir. Zira zihnen ve kalpte yeni bir yaşam üretmek için biten şeylerin bitmesine izin vermek ve dinlenmek gerekir. Böylece yaraların iyileşmesine zaman tanınmalıdır.

Kova burcunda Yeniay dostlukları, uzun zamandır ekip ve grup olarak bir arada bulunduğumuz/çalıştığımız insanları ve bu insanlarla ilgili meseleleri gündeme getirebilir. Kova Yeniay’ında artık işlevini yitirmiş miadı çoktandır dolmuş konularda güncellenme ihtiyacı ve bireysel özgürlük arayışı artar. Gelecek vaat etmeyen veya bir gelecek görmediğimiz her şeyi ardımızda bırakmak için yoğun bir istek duymamız mümkündür. Yılın Kova dönemi hayatımıza sürprizleri de davet eden bir aşamadır. Daha önce hiç düşünmediğimiz ya da farkında olmadığımız seçeneklerle karşılaşabilir, alternatif çözümler üretebiliriz.

Dünyevi anlamda Kova burcunda Yeniay toplumda marjinal kabul edilen insanların talepleri, cinsiyetle ilgili yasaların güncellenmesi gerekliliğidir. İnsanlığın temel sorunlarını çözmek için mücadele artabilir. Uzay araçları ve teknolojileri, otomobil üreticileri, yarışlar, yarışmacılar uçak kazaları ve aşırı hava koşullarıyla ilgili haberler artabilir. İletişim ve enerji sağlayan sistemler, elektrik, internet, TV, radyo ya da telefon sağlayıcıları/kanallarıyla ilgili krizler oluşabilir.

Yeniay hangi astrolojik evde gerçekleşecekse bu evin konuları dahilinde “ritimleri” bozar. Söz konusu evin temsil ettiği alanlarda ortaya çıkan arızalar ise güncelleme yenileme veya tamirat ihtiyacı doğurabilir. Örneğin 1. Ve 6. Evde gerçekleşen Yeniay sağlık konularına spazmlara, kramplara ve operasyonlara dikkat çeker. Kişinin iyi bir sağlık için belli alışkanlıklarını değiştirmesi zorunlu hale gelebilir. 9. Evdeki Yeniay akademi ve eğitim alanında kararlar, sınavlar ve değişim demekken, 8. Evdeki Yeniay aniden sonlanan şeylerle ilgili bulunur. Maddi manevi borçları bu evrede kapatmaya odaklanılması önerilir.

Mars ve Uranüs Birleşimi (9 – 14 Şubat tarihleri arasında)

Transit Uranüs’le arasındaki mesafeyi kapatarak kavuşuma hazırlanan Mars da dikkate alındığında Yeniay’da yapılan seçimler konusunda kararlı ve inatçı olunabileceği söylenebilir. 9 – 14 Şubat tarihleri arasında enerji dışa döner ve aktif gelişmeler yaşanabilir. Mars Uranüs kavuşum açısıyla ilgili problem riskleri doğru hesap etmeden acele hareket edilmesidir. Dolayısıyla kazalara karşı dikkatli olmak gerekir.

Son Olarak

Kova burcunu en iyi dalgalar anlatır; Okyanustan kopmak için gayret eden ve aynı zamanda okyanusun kendisi olan asi bir dalgadır Kova burcu. Gençliktir, gelecektir fırtına ve yenilenmedir. Kıyıların özlemi ve özgürlüğün arayışıyla bir dalga gibi yollara düşer sonra yine denize yani eve döneriz. Şimdilerde ise dalgaların kıyılara ulaşmak için yükseldikleri yerdeyiz.

 

Cesaret ve umutla

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Mitolojide ve Astrolojide Satürn
Astro-Portreler : Mozart’ın doğum haritası
Aslan ve Kova Burçları
Astrolojide ve Mitolojide Uranüs
Claudius Ptolemy’den (Batlamyus) Astrolojik Aforizmalar
Ay burçları : Ay Kova Burcunda
Astrolojinin amacı ve Astroloğun sonsuz arayışı
“Kova” Olmak
Kova burcunda Yeniay : Dizginlerden özgürleşmek
Kova Burcunda Yeniay : Hakikat geleceği özgür kılar
Kova burcunda Güneş Tutulması: Güncellemeleri Yükle!
Kova burcunda Yeniay: Dalgaları Aşmak
Kova burcunda Yeniay : İnsanlık Bilinci

İlginizi çekebilecek diğer yazılar