Terazi burcunda Dolunay: Uçurumları aşmak isteyenin kanatları olmalı

Terazi burcunda Dolunay

10 Nisan günü Merkür Retro dönemine başlamışken, bugün yani 11 Nisan saat 09.08’de Terazi burcunda dolunay gerçekleşecek.

Hayatın monoton akışını aksatan kesintiler, ertelemeler ve iptallerle ilgili olabilen ortalama 20 günlük Merkür Retro dönemi, kaybolan veriler, mailler ya da eşyalar anlamına da gelebilir. Bu evrede yeni bir eğitime başlanmasından, önemli kararların resmiyete dökülmesinden, arızalanan araçların yenilenmesinden çok, yarım kalan projelerin tamamlanması, arızalı olan şeylerin tamiri, kronik sağlık sorunları için tedavi arayışı önerilir. Retro dönemi tercihlerin, evrakların, başvuruların, seyahat planlarının yeniden gözden geçirilmesi, maddi ya da manevi borçların kapatılması yönünde değerlendirilebilir. Yeniden ziyaret ettiğiniz yerler, yeniden yollarınızın kesiştiği insanlar ve üzerine yeniden düşündüğünüz ilişkiler söz konusu olabilir.

Merkür Boğa burcunda geri gittiği için özellikle risk içeren finansal adımlar atılması, ortaklık kurulması, iş değiştirilmesi, yatırım, alım ve satım yapılması talihli neticeler doğurmayabilir.

Dolunay haritası ve Uranüs

Retro Merkür nostaljisine eşlik eden Terazi’deki dolunay arkadaşlık, aile ve ikili ilişkilerimizi vurguladığından, eski sevgilinizin evlilik ya da doğum haberini almanız, sevgilinizin taşınması, ebeveyn ailenizde geçmişte çözülmemiş sorunların yeniden nüksetmesi ve arkadaşlık ilişkilerinizin yeni bir zeminde devam etmesi ya da sonlanması gibi durumlarla sınanabilirsiniz. Terazi burcu “benle sen, benle biz, biz ve siz” arasında bir denge arayışını temsil ederken dolunay haritasında Ay’a karşıt ve Güneş’e kavuşum açısı yapan Uranüs aniden gelişen durumların ve bitişlerin göstergesi sayılabilir.

Uranüs – Sonlandır ve Başlat

Eğer bir haritada Uranüs çok fazla ön plandaysa “sonlandır ve başlat” enerjisi yoğundur. Aykırı insanlar kararlar gündeme gelebilir. Uranüs özgür olmak istediğimiz konuları yüzeye taşır ve bireysel ihtiyaçlarımızı tanımlarken kendimize dürüst olmayı gerektirir. Dolayısıyla sıkıldığımız, yorulduğumuz ve bunaldığımız şeylerden bir an önce kurtulmaya teşebbüs edebiliriz. Zorunlu bir ev değişikliği, aileden biriyle ilgili şok edici bir gelişme, tanıdık olana sadık kalmakla yeni ve yabancı olanı benimsemek arasındaki fırtınalı çelişkiler Ay Uranüs karşıt açısıyla ilgilidir. Güneş Uranüs ilişkisi ise fiziksel huzursuzluğun, uykudan aniden uyanışların ve kendimizde tanımlamaya alıştığımız kimlikleri, kuralları ve rutinleri aşmanın işareti.

Bu aşkınlık ve taşkınlık halinin dâhiyane ya da tam tersi çılgınca deneyimlere sebep olan bir tarafı vardır. Zira Uranüs kuyuya taş atan bir deliyi simgelediği kadar, deliler arasında reformist fikirleri olan dâhidir. Yerine göre ak ya da kara koyun olabilir. Muhalefetiyle ünlü olan bu gezegenin daima insanları daha önce gitmedikleri sınırlara sürükleyerek şaşırttığını görürüz. Dolayısıyla Uranüs mevzu olduğunda bariyerle çevrelenmiş küçük ve güvenli kişisel dünyalarımızdan daha büyük düşünmemiz gerekir. Fikirlerinde esnek olmayanlar, kontrol edemediği şeylerden ve değişimden nefret edenler için Uranüs bir kâbus da olabilir.

Ruhumuzun yeni tecrübelere böylesine aç olduğu ve bir şeylere zincirli olmaktan nefret ettiğimiz böyle zamanlarda kuşlara imrenmemek elde değil. Baksana martılara; Ne cepleri var ne de sırtlarında taşıdıkları yükleri. Ne de denizden başka kaygıları ve sevinçleri…

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Ay burçları : Ay Terazi Burcunda
Astrolojide Ay Fazları
Sonbahar Ekinoksu – Terazi Evresi
Koç ve Terazi Burçları
Astrolojide 7. Ev: İlişkiler ve öteki ben
Sonbahar Ekinoksu: Işığın ve Karanlığın Düğünü
Karşılaşmaların Manası
Aşkın gökyüzündeki yüzü: İlişkilerde aldanma ve aldatma
Astrolojide Elementler : Haritada hava elementinin dağılımı
Terazi Burcunda Ay tutulması : Sen ile ben arasındaki köprü
Terazi burcunda Dolunay: Maskesiz İlişkiler
Terazi burcunda Ay tutulması: Kanatların Ağırlığı

İlginizi çekebilecek diğer yazılar