Terazi Burcunda Ay tutulması: Sen ile ben arasındaki köprü

Terazi Burcunda Ay tutulması

Güneş’in Balık burcunu ardında bırakarak Koç burcunun ilk derecesini temsil eden ekinoks noktasına varması, astrolojik olarak yeni bir yılın başlangıcı, “yeni doğum” olarak benimsenir. Balık burcunun geleceğe dair endişe verici belirsizliğinin yerini Koç burcuyla birlikte “harekete geçme” enerjisi alırken, aynı zamanda güncel havamızı değiştirecek etkili bir Ay tutulmasının da eşiğindeyiz. Öncelikli olarak hatırlamamız gereken şey, Mart ayı boyunca ortaya çıkan gelişmelerin önümüzdeki 6 ay boyunca gündemimizi meşgul edebileceğidir.

23 Mart günü saat 14.00’te gerçekleşecek Terazi burcunda Ay tutulması kişisel hayatlarımızda ilişkilerimizi ve ortaklıklarımızı, dünyevi anlamda ise diplomatları, demokratları ve barış taraftarı kişileri ön plana çıkaracak nitelikte. Terazi savaş karşıtı gelişmeler, adalet istemi, eşitlik, uzlaşma, kurulan ya da bozulan ittifaklardır. İnsanlar evrensel anlamda, şiddet yanlısı taraflara karşı tepkili bir tutum sergileyebilirler. Her dolunay gibi, her Ay tutulması da, gerçeklerin ortaya çıkması, karanlıkta kalan meselelerin aydınlığa kavuşmasıyla ilgili bulunur. Bilhassa Ay’la 60’lık açı yapan transit Mars’ın Yay’daki “doğrucu” tavrı, yalanların ifşa olması için fırsat yaratırken, açıklık kazanan her mesele aslında önümüzdeki sonbaharla başlayacak değişimlerin temelidir.

Güneş’in Mars’a üçgeniyle fiziksel enerjimiz artabilir. Motive olmamızı sağlayacak haberler de alabiliriz. Ancak enerjisini öfke ve huysuzlukla dışarı yansıtmayı seçenler için, Ay tutulması kişinin kendi kendisini yıkıma uğratmasının işaretidir. Değişim konusunda fevri beklentilere girmemek akıllıca olur. Çünkü gelecek ay Mars ve Merkür Retrolarına eşlik edecek süreçte, şimdi yaşadıklarımızın yeniden sağlamasını yapmak durumunda kalabiliriz. Tutulma etkileri bir neticede elde etmekten çok, dikkat ve sabırla ele alınması gereken başlangıçları simgeliyor.

Ay tutulmaları son derece duygusal ve hassas zamanlardır. Özellikle toplumsal, sosyal ve özel ilişkilerimizde bir şeylerin sınıra geldiğimizi hissedebiliriz. Haritanızda Terazi burcunun düştüğü eve bakarak hangi konuda iş birliğine yapmanız, kararlı ve barışçı olmanız gerektiğini yorumlayabilirsiniz. Örneğin yükseleni Yengeç olan kişi, ailesiyle çatışmak yerine onlarla uzlaşmanın bir yolunu aramalı, taşınma konusunda aceleci olmadan nerede yaşayacağına, evini kiminle paylaşmak istediğine karar vermelidir. Yükseleni Boğa olanlar ise iş hayatlarında çatışmacı olmak yerine arabulucu bir rol üstlenerek, çalışma arkadaşlarıyla takım projelerine sıcak bakabilirler. Yükseleni Koç olanlar ilişki ve ortaklıklarında bir ayrılık kararı alsalar da, henüz bir sonuç aşamasında olmadıklarını fark ederek, partnerleriyle ortak bir dil geliştirmeyi en azından denemeleri gerekiyor.

Bu evrede, hayallerinizi uygulamak yerine, hedeflerinize dair net fikirler edinerek değişim için doğru zamanı kollayabilirsiniz. Ay ve Merkür arasındaki karşıt açıyı, aslında ne istediğinizden emin dahi olmadan sürekli eleştirilerinizi ve şikâyetlerinizi dile getirmek yerine, alternatif seslere kulak vererek, düşüncelerinizi diyalog şeklinde paylaşmaya gönüllü davranarak değerlendirebilirsiniz. Jüpiter ve Satürn arasındaki kare açı, iyimserlik ve kötümserlik arasında taraflar yaratır. Terazi’deki tutulmanın manası ise “benle sen, benle biz, bizle siz” arasındaki dengeyi bulmaktır.

Tutulmalar alternatif gerçekliklere ve ihtimallere açılan kapılara benzer. Yaşamın eşiklerinden geçtiğimiz aşamalarda şüphesiz korkularımız da bize eşlik ederler. Ay tutulmasıyla birlikte evren bize farklı yollar seçme ve kendi gerçekliğimizle yüzleşme şansı sunuyor. Koca bir yılı geride bırakıp, içimizi tazeleyen baharı karşılarken Koç burcunun cesaretini ve gözüpekliğini bu defa korkularınız ve küskünlüklerinizle barışmak için değerlendirebilirsiniz. Birilerine karşı olmak yerine birilerini kabul etme yürekliliği gösterebilirsiniz. Hem yılmadan yeniden doğarak yaşamak, ölmekten daha çok cesaret gerektirir.

Cesaret ve umutla

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Ay burçları : Ay Terazi Burcunda
Astrolojide Ay Fazları
Sonbahar Ekinoksu – Terazi Evresi
Koç ve Terazi Burçları
Terazi Burcunda Yeniay: Geleceği Seçmek
Astrolojide 7. Ev: İlişkiler ve öteki ben
Sonbahar Ekinoksu: Işığın ve Karanlığın Düğünü
Karşılaşmaların Manası
Aşkın gökyüzündeki yüzü: İlişkilerde aldanma ve aldatma
Terazi burcunda Dolunay: Uçurumları aşmak isteyenin kanatları olmalı
Astrolojide Elementler : Haritada hava elementinin dağılımı

İlginizi çekebilecek diğer yazılar