Başak burcunda Dolunay: Çözülen düğümler

Başak burcunda Dolunay: Çözülen düğümler

Her Yeniay evresi hayatımızın yeni bir paragrafıdır. Genelde Yeniaylarla birlikte ortaya çıkan gelişmelerin neticelerini dolunay zamanlarında alırız.

22 Şubat günü gerçekleşecek Başak Dolunayı, kalplerimizin taşıdığı kederlerden ve hayatın getirisi tüm ağırlıklardan kurtulma arzusudur. Ruhumuzda düğümlendiğimiz yerleri analiz ederek, çözülmemiz, gözümüzde çok büyüttüğümüz “ben” fikrinden zincirlerimizi koparmamız gerekir.

Başak burcunda Dolunay detayları anımsatacağından, ufacık şeylerin ne kadar mühim olabileceğini görmek durumunda kalabiliriz. Gelişimimizi tıkayan şey aslında gözden kaçırdığımız ya da görmemezliğe geldiğimiz detaylarda gizli olabilir. Dolayısıyla söylenmemiş bir teşekkür, ihmal edilmiş bir özür gibi özen göstermediğimiz davranışlarımız aşılması güç sorunlara sebebiyet verebilir. Oysa incelikli davranmak, arzu ettiğimiz değişimlerin önünü kolayca açar.

Bizi içimizdeki zehirden de arınmaya teşvik eden Başak’taki Dolunay, uzun zamandır maruz kaldığımız olaylar nedeniyle düşüncelerimizi, dolayısıyla da bedenimizi hasta eden olumsuzlukları yüzeye taşıyabilir. Bedeninizi sağlıklı gıdalarla, sadece ihtiyacınız kadar besler, kalbinizi ve aklınızı doyurmak için faydalı şeyler üretmeye çalışırsanız, kendinize dinlenmek için de zaman tanımış olursunuz. Sizi yavaşlatan, sisteminizin işleyişine mani olan toksinleri terleyerek, masajla ve sağlıklı beslenerek dışarı atarken, hayatınızdan kafanızı bulandıran negatif insanları da sevgiyle uğurlamayı ihmal etmeyin. Ruhunuzun mabedi olan bedeninize ve bedeninizde mucizeler yaratabilen ruhunuza iyi bakın.

Dolunay haritasında Güneş’le birleşen ve Ay’a karşıt yapan Neptün kafa dağınıklığı, odaklanma sorunu, unutkanlık, kararsızlık ve çoğu zaman da gerçeklerden kaçınma arzusuyla hayal dünyasına sığınmaktır. Bir ressamın defalarca aynı resmi yapıp tatmin olmamasına, bir yazarın her yazdığını silmesine benzer.

Sık sık gördüğümüz düşlerin ve kabusların etkisinde kalarak yeniden uyumakta güçlük çekebiliriz. Çoğu zaman kurban rolünü üstlendiğimizi düşünür, yaşamak istediğimiz ama yaşayamadığımız hayatların eksikliğini duyumsayabiliriz. Tutunduğunuz her şey elinizde kalıyormuş ve sanki hiçbir şeyi düzeltmiyor gibi hissederseniz, burada mevzunun düzeltmek değil, kabullenmek olduğunu görmeniz gerekir.

Yılın Balık burcu dönemi, meditasyon, terapiler ya da dualarla manevi gücümüzün keşfini de temsil eder. Başak Dolunayı ise yerçekiminden sihirli bir halıyla kaçıp kurtulmayı düşlemek ya da mükemmeli idealize etmek yerine, kusurların aslında her şeyi kusursuz kıldığını fark edebilmenin dersidir. Yardımsever olmak ve işe yaradığını hissetmektir.

Her dolunay bir şeylerin kıyısında geziniriz. Aniden dibe vuran ve aniden yükselen bir enerjiyle başa çıkmak da her zaman kolay olmaz. Bedeninin ağırlığından ve sızılarından şikayet edenin düşüncelerini hafifletmesi, çıktığı yolun öfkesinden dertlenenin, kendi öfkesini tanıması gerekir. Hayat düşman değil, biz birbirimize olmadığımız sürece.

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.

Cesaret ve umutla…


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Başak burcunda dolunay: Ritüelin Gücü
Başak Burcunda Dolunay: Arı ve çiçek
Astrolojide Toprak Elementi : Boğa, Başak ve Oğlak Burçları
Başak ve Balık Burçları
Ay Burçları : Ay Başak Burcunda
Başak burcunda Dolunay : Kargaşa ve Düzen
Başak burcunda Dolunay : Detaylarda gizlenen değişimin gücü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar