Yengeç burcunda Dolunay: Duyguların Gücü

5 Ocak saat 06:52’deki dolunay haritasına baktığımızda ilk göze çarpan şey, öncü burçları ve köşe evleri kapsayan t-kare. Dolayısıyla 2015’in ilk dolunayının tutkularımızı körükleyeceği, duygularımızı şahlandıracağı ve gerilimi yükselteceği aşikar. Eğer gerçek duygularınızı saklamak konusunda bir baskı hissediyorsanız, şok edici gelişmelere ve duygusal patlamalara hazırlıklı olmanız gerekiyor. Duygu ve düşünce dünyamızda ortaya çıkan yoğun enerji, bedensel ihtiyaçlarımızı da tanımlamamızı sağlayacaktır. Plüton’un son derece aktif rol alacağı dolunayda libidonun yükselmesi beklenir. Bu durumda savaşmak ya da sevişmek arasında bir tercih yapmak zor olmasa gerek!

Genelde rekabet gerektiren spor karşılaşmaları da Dolunaya rastlar. Dolunayda herkes çatacak bir yer arıyor gibidir. Aslında karşılaştığımız öfkeli, fanatik insanlar, şahit olduğumuz bütün negatif sahneler son iki haftadır içimizde biriktirdiğimiz hiddetin, inkar ettiğimiz yalnızlığımızın bir yansımasıdır. Eğer bir sanatçıysanız ürünlerinizi sergilemek için Dolunay mükemmel zamandır. Parti verecekseniz katılım beklenenden de fazla olacaktır.

Öncü burçlardaki t-kare açıları genelde sabırsız davranışlar ve fevri kararlarla ilgili bulunur. 21 Ocak günü, Merkür Retro hareketine başlayana kadar, enine boyuna düşünmeden hareket edebilir, dürtüsel davranabiliriz. Aile ilişkilerimiz, özel hayatımız, bize güvence veren şeyler, ve sosyal statümüz bu dolunayın ana temalarını temsil etmekte. Yaşamımızın bu alanlarında ortaya çıkan beklenmedik gelişmeler nedeniyle değişken duygular, güç savaşları, mücadele, kıskançlık gibi negatif durumlarla karşılaşabileceğimiz gibi, planlanmamış aniden başlayan ilişkiler, taşınma ya da iş değiştirme gibi konular da gündemimize meşgul edebilirler. Dolunay anında Ay Sirius sabit yıldızıyla kavuşumda olacak. Dünyevi anlamda yüksek bir bilinç seviyesinde yeni köprüler kurmakla ilgili.

Dolunay haritasındaki Güneş Plüton birleşimi, derinlerden çok derinlerden gelen bir yenilenme çağrısıdır. Gerçeklik algımızı sarsan güçlü ihtiraslarla baş etmemiz gerekebilir.

Yengeç burcunda dolunay en genel anlamıyla, ev özlemidir. Ait olduğun yeri ve insanları aramaktır. Kendinizi yaşadığınız şehirde, ülkede ya da dünyada evinizde gibi güvende hissettiğinizi söyleyebilir misiniz? Ya işiniz ve partneriniz size ne kadar güven veriyor? Size dokunduğunda ve sarıldığında kendinizi “evinizde” gibi hissediyor musunuz? Nelerin değişmesi gerekiyor? Uzun zamandır açlığını hissettiğiniz ve doyurulmasını beklediğiniz o duygu nedir? İşte dolunayda ortaya çıkabilecek en belirgin sorular bunlar olacak.

Uranüs’ün Güney Ay Düğümüyle birleşimi, ani bitişleri ve geçmişte tanıdığımız kişilerle sürpriz karşılaşmaları öngörür nitelikte. Dolunay’ın Chiron’la olumlu açıları ise, içimizdeki o boşluk ya da eksiklik duygusunu dolduracak, bizi iyileştirecek insanlara ve durumlara kalbimizi açmamızı kolaylaştıracaktır.

Yengeç dolunayı başkalarına karşı empati ve anlayışımızı da ortaya koymamız için bizi teşvik edecektir. Ruhumuzun sığınabileceği sıcak bir kuytu ararken, başkalarına da sığınak olmayı başarabilmemiz gerekiyor.


Benzer Yazılar; 

Su Burçları – Yengeç, Akrep Ve Balık

Yengeç Ve Oğlak Burçları

Ay Burçları : Ay Yengeç Burcunda

Astrolojide Ay Fazları

Sağlık Astrolojisi – “Ne Zaman Diyete Başlamalıyım?”

Astrolojide Ay

Küçük Prens: Bir Savaşın Hikâyesi

Yengeçte Dolunay: Şu Mendili Uzatır Mısın?

Yengeç Burcunda Dolunay: Duygusal Katarsis

Yengeç burcunda Dolunay: Evim dediğimiz yerler

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar