Oğlakta Yeniay: Yeni Düzen, Yeni Kurallar

Pazartesi sabaha karşı 03:36 saatinde, öncü burçlardan oğlakta yeniay gerçekleşecek. 22 Aralık yeniayı özel kılan bir diğer faktör, en uzun gece olan oğlak dönencesine denk geliyor oluşu. Yeniaydan birkaç saat sonra ise Uranüs ileri hareketine başlayacak. Hemen ertesi günü de Satürn yay burcunun ilk derecesiyle birleşecek. Yani önemli gelişmelerin olacağı, özel bir yeniayın eşiğindeyiz. Yeni bir paragrafta, yeni bir hikaye yazmaya başlıyoruz.

Güneş ve Ay’ı takiben oğlakta yan yana dizilmiş Merkür, Plüton ve Venüs’e rastlıyoruz. Bu denli yoğun bir oğlak teması, akla geleneksel olguları, bilhassa devleti ve devlete bağlı kurumları getiriyor. Eğitim, iletişim, medya, taşımacılık gibi alanlarda muhtemelen toplumun genelinin hoşuna gitmeyecek, kısıtlayıcı yeni yasaların ortaya çıkabileceğinden bahsedebiliriz. Yine devletle ilgili bazı kişilerin istifaları ya da işlerine son verilmesi gündemimizi meşgul edebilir. Uranüs ve Plüton diğer öncü cephelerden, oğlaktaki stelliuma meydan okuyorlar. Artık ezberlediğiniz gibi, uzun zamandır etkili olan t-kare, despot ve baskıcı rejimlere karşı duran, özgürlükçü düşünceleri ve yeni bir sosyal düzen arzusunu temsil ediyor.

Bir dağ keçisi gibi engebeli tepelerden zirveye tırmanmaktır oğlak. Bazen gözümüzü karartan bir hırs, bazen de ihtiyacımız olan azimdir.  Uranüs, ileri gitmeye başlayarak evrene yeşil ışık yakacak. Yani yıkıcı bir hırsla başarı elde etmek isteyenler ve kendini bağlı olduğu zincirlerden çözmek isteyenler Uranüs’le birlikte harekete geçecekler. Satürn ise yay burcundaki seyahati boyunca, istediklerimizin değil, inandıklarımızın neticelerini gösterecektir. Peki neye inanıyorsunuz? İnandığınız şey ne kadar mümkün? Geçmişten ders aldınız mı? Bu soruların yanıtları gelecek 3 senenize yön verebilir.

Oğlak şansa değil kararlı çabalara inanmak demektir. Bu evrede türlü sebeplerle mızmızlanmaya bırakarak, güçlü ve sağlam bir karakter inşa etmeye ihtiyacımız olacak. Zira bize yalnız olduğumuzu hatırlatacak gelişmeler yaşadığımız zaman, kimseye bel bağlamadan kendi çabamızla bir yerlere gelmenin ve başkalarına destek olmanın en hayırlısı olduğuna ikna olmamız kaçınılmaz.

Dünyada nasıl bir iz bırakmak istiyorsunuz? Yetenekleriniz neler? Aldığınız eğitim amaçlarınız yönünde yeterli mi? Seçimlerinizin sorumluluğunu almaya hazır mısınız? Karşılaşacağınız olası engellere karşı kendinizi motive edebilecek misiniz? Yeniayın ortaya çıkaracağı bu tip soruları yanıtlamak için, haritanızda hangi evinizde gerçekleşeceğini ve natal gezegenlere açılarını incelemeniz gerekiyor.

Yeniay derecesindeki Sebian sembolü; “Kızılderili şef bir araya gelmiş kabilesinden, güç ve yetki talep etmekte” diyor. Başkalarının sorumluluğunu almaya gönüllü olan bir lider arketipi sözkonusu. Kendi içimizdeki lideri ortaya çıkarmak, başka otoriteye boyun eğmeden kendi kararlarımıza göre yaşamak demek olabilir.

Gökyüzünün yeni bir planı var. Bu planı tam olarak bilmeseniz bile, eski stratejilerin artık işe yaramayacağını ve mutlaka ileriye doğru gitmeniz gerektiğini anlamınız gerekiyor.

Bir anda bu dünyadan yok olsaydınız eğer, insanlar sizi nasıl hatırlarlardı? Kimin size ihtiyacı olurdu? Ardınızda başkalarına da ilham verecek neler bırakmış olurdunuz? Hepimiz yaşam kaynağının parçasıyız ve hepimiz birbirimize bağlıyız. Anlamlı şeyler yapmamız gerekiyor, aynı zamanda bir başkasına da anlam ve değer katacak şeyler… Belki de farkında bile olmadan yeryüzünün kaderini iyi yönde değiştirecek şeyler.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Oğlakta Burcunda Yeniay : İlerlemek için geri dönmek
Oğlakta Yeniay : Toplum ve Aile içindeki yerimiz
Oğlak burcunda Yeniay: Gerçek başarı mutluluktur
Oğlak burcunda Yeniay: Yeryüzünün tuzu
Ay burçları : Ay Oğlak Burcunda
Yengeç ve Oğlak Burçları
2017 – 2020 yılları arasında Satürn Oğlak Burcunda
Ruhun Serüveni – Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar