Yay burcunda Dolunay: Son Sahne

Dolunaylar, enerjimizin zirve yaptığı zamanlardır. 20 Haziran Yay burcundaki 2. Dolunay, bulunduğumuz yarıkürede “yaz gündönümüne” yani güneş ışığına en çok maruz kalacağımız günlere eşlik ediyor. Haziran’ın sonundan itibaren Mars’ın retro hareketini sonlandıracağını da hatırlarsak, önümüzdeki 2 aylık sürecin son derece hareketli geçeceğini, varolan kişisel hallerin ve toplumsal durumların hızlı biçimde yön değiştireceğini öngörmek zor değil. Uzun zamandır sıkışmış olan muazzam bir enerji ortaya çıkabilir.

Yay burcunda Dolunay sadece, son iki haftadır bizi çelişkilerle ve ikilemlerle baş başa bırakan, tercih yapmamızı neredeyse imkansız hale getiren İkizler Yeniayının değil, Mart ayından beri süregelen ve zihnimizi meşgul eden meselelerde de bir sonuç evresi demek.

Genelde kaygılı ve uykusuz hissettiğimiz dolunay dönemine ek olarak, İkizler/Yay ekseni aklımız ve sezgilerimiz arasında bocalayacağımızı da gösterebilir. Hislerimiz bir şeyler söylerken, aklımız tam aksini iddia edebilir. Yaşadığımız karmaşa ve belirsizlik ne kadar yoğun olursa olsun, bilhassa 20 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında gelişen olaylar ve yüzleştiğimiz insanlar dolayısıyla elde edeceğimiz “netlik” hayatımızdaki bir diğer mihenk taşı olarak önemli bir dönüşümün başladığı yere işaret edebilir. Büyük t-karenin bir ucu olan ve aynı zamanda Kuzey Ay Düğümü ile birleşen Jüpiter, atacağımız küçük adımların gelecekte bize yararı olabilecek büyük neticelere gebe olması, bizi bekleyen büyük değişimlerin detaylarda gizlendiğini gösteriyor.

Sadece kısa paragrafların bittiği değil, yaşam kitabımızdaki “uzun” bir bölümün sonlanacağı aşamadayız. Bir ilişkinin, bir işin, bir fikrin finalinde değil, ilişkiler, kariyer ya da hayata bakışımızın kökten değişebileceği eşikteyiz.

Bilinçli ya da bilinçsizce, gitmek istediğimiz yerleri, yanında olmayı arzu ettiğimiz kişileri, neye ve kime inandığımızı seçebilir ve bu seçimler doğrultusunda aksiyon kararları alarak ödenmesi gereken bedellere razı gelmeyi kabul etmek durumunda kalabiliriz. Eğer yanılgılar, inkar ve kaçış içerisinde hissediyorsanız, kendinize seçiminizin doğru, faydalı ya da iyicil olup olmadığını bir kez daha sormalısınız.

Yay burcu, kozmosun ilahi geometrisi ve doğanın işleyişi arasında izlediğimiz yollardır. Yol bazen çizgimizden taştığımız, bazen de özgürleştiğimiz yerdir. Jüpiter’in Terazi burcuna ilerlemesinden yani aşk ve barış devriminden önce, gücü sevgiye yeğlemediğinizden emin olun.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Yay Burcunda Dolunay : Yolun sonu
Yay Burcunda Dolunay: Serüven
Astrolojide Ateş Elementi : Koç, Aslan ve Yay Burçları
İkamet Astrolojisi – “Nerede Yaşamalıyım?”
Ay burçları : Ay Yay Burcunda
Yay burcunda Dolunay : Bu diyardan gitmek mi bu deveyi gütmek mi?
İkizler ve Yay Burçları

İlginizi çekebilecek diğer yazılar