Boğa burcunda dolunay: Şefkati Seçmek

Boğa Burcunda Dolunay

12 Kasım günü saat 16.34’te toprak elementinden olan boğa burcunun 19. Derecesinde dolunay gerçekleşecek.

Kuzey yarıkürede Güneş bir kez daha ve her zaman olduğu gibi yılın bu aşamasında akrep burcunda ilerliyor. Isı ve ışık giderek azalacağı için yeraltına sembolik bir yolculuğa başladığımız yerde, ölümün ve yeni bir doğumun psikolojik bir dönüşümün eşiğindeyiz.

Günün geceye gecenin şafağa dönmesi gibi doğa tekrarlarla doludur. Kalbimizin tekrarlayan atışıyla ve nefesimiz yinelendiği müddetçe hayata bağlanırız. Gezegenlerin de izledikleri rotalar farklı zamanlarda tamamlanır ve tekrarlanır. Her ay yeniay ve dolunay meydana gelir. Yeniden doğuş inancının kaynağını da muhtemelen zamanın yinelenen döngüselliği oluşturur.

Hayatımızdaki bazı tekrarlar enerjimizi arttırır ve olumlu yönde değişmemize vesile olurlar.  Bazı şeyleri tekrar ederken ise yorulduğumuzu enerjimizin azaldığını çünkü hep aynı yerde saydığımızı fark ederiz. Dolayısıyla tekrar ederken olumlu anlamda değişmeyi ve ilerlemeyi hedef edinmek önemlidir.

Yeniay gelen şeyleri kabul etmek yeni ihtimallere açık olmak demekse, dolunay gitmesi gereken şeyleri bırakmaya razı olmakla ilgilidir. Yeniay bir karşılama, kutlama enerjisini temsil eder Dolunay ise uğurlamadır. Her ay tekrarladığımız bu ritüellerin ise ruhumuza iyi gelen bir etkisi vardır.

Yeniaylar yaralarımızı iyileştiği, dolunaylar çoğu zaman iyi olan yerlerimizde yaralar açıldığı zamanlara denk gelebilirler. Ancak dolunay enerjisi bu anlamda olumsuz değildir çünkü yaralarımızı onarmayı öğrendikçe ruhsal anlamda gelişme şansı elde ederiz.

Boğa burcunda dolunay kolektif ve bireysel anlamda üstünde durduğumuz zeminler ve kaynaklarla ilgilidir. Örneğin finansal krizlerin ve kaybetme korkusunun göstergesi varsayılır. Boğa burcu bize güven veren somut değer ve zenginliklerle ilgilidir. Dolunay etkisiyle, yaşadığımız yer, kazancımız, yatırımlarımız ve ilişkilerimiz yönünde güvende olup olmadığımız sorusu kafamızı meşgul edebilir.

Boğa dolunayı yaşanan olaylar ya da karşılaşılan insanlar dolayısıyla, bir dayanıklılık, irade ve sabır sınavı verilebileceğine işaret eder. Genelde kişiliklerin en inatçı ve katı taraflarını ön plana taşıyabilen dolunay etkisinde, birbirimize karşı esnek davranmakta zorlandığımız anlar yaşayabiliriz.

Dolunay burun boğaz boyun ses telleri tiroitle ilgili hassasiyet anlamına gelebilir. Dolunay etkisinde bilhassa vücudun bu bölgelerinde operasyon önerilmez. Ancak zararlı alışkanlıkları sonlandırmak için ideal bir dolunay.

Pek çok yönüyle verimli bir dolunay tecrübe edeceğiz. Ay Satürn üçgeni sabır ve duygusal dayanıklılık demek. Mars ve Jüpiter 60’lık açısı ise kötü görünen talihin iyi şans ve cesaret getirebileceğini öngörür nitelikte. Özellikle Satürn Neptün 60’lık açısı uzun soluklu projeleri netleştirmek ve hayalleri gerçekleştirmek anlamına gelse de Merkür’ün Retro dönemini sonlandırmasını beklemekte yarar var.

Boğa burcunda dolunay ‘ı ilişkilerinizde güven duygusunu tazelemek ve güçlendirmek için değerlendirebilirsiniz. Bilhassa yaşça büyük ya da tecrübeli bir kadına danışabilir, sağduyusuna güvendiğiniz ebeveyn ya da aile büyüklerin destek almak ve başkalarına destek vermek konusunda kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

Ya sev ya nefret et arasında bir tercih anlamına gelebilen akrep evresine rağmen nefretin sağlıklı bir zihne ait olamayacağını hatırlamak gerekir. Bir şeylerin misillemesini yapmak ve intikam almak sorunları çözmez. Zorlamayla da hiçbir şey olmaz. Sadece olacak olana kalbimizi açabilir, acı verici olanı şefkate dönüştürmeyi seçebiliriz.

Cesaret ve umutla


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Satürn ve Ötesi: Yeni Keşifler ve Bilincin Kapıları
Uranüs: Siyah kuğu faktörü
Astrolojide 11. ev: Umutlarımızın karşılığı
Ruhun Serüveni – Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?
Astrolojide Elementler: Haritada hava elementinin dengesi
Türkiye ve Dünyanın Geleceğine Dair Bir Astroloji Söyleşisi
Ay burçları : Ay Kova Burcunda
“Kova” Olmak
Aslan ve Kova Burçları
Uranüs Boğa ve Boğa’da Yeniay: Tohumları Yeryüzüne Dağıtan Rüzgar
Astrolojide ve Mitolojide Uranüs

İlginizi çekebilecek diğer yazılar