Yengeç Burcunda Dolunay: Toprakta değil kalplerde köklenmenin arayışı

En uzun gecenin hemen akabinde 22 Aralık saat 20:48’de Yengeç Burcunda dolunay gerçekleşecek. Ay ve Güneş’in karşı karşıya geldiği dolunaylar ok ve yay gibidir; zıtlıkların geriliminden doğan uyumlu birliktelikleri simgelerler. Dolunay, telleri karşıt noktalar arasında gerilerek tasarlanan bir enstrüman misali hislere aracılık eder. Dolunay bütünleşme sonuç ve bir çemberin tamamlanış enerjisidir. Ay boyunca içinizde biriken duyguların taştığı, tecrübelerinizi nasıl bir besteye ya da müziğe dönüştüreceğinizi seçtiğiniz noktadır.

İnsanlar arasındaki uyumun da sebebi sadece benzerlikler ve ortak sevinçler değildir. En derin bağlar ortak acı ve kırgınlıklardan doğar. Dolunay bu anlamda zayıf olan ilişkileri sonlanması ve güçlü olan ilişkilerin daha da sağlamlaşması için bir fırsattır.

22 Aralık Yengeç dolunayı hem Ay Yengeç’in yöneticisi olduğundan hem de dolunay anı haritasında Ay’ın sert açıları bulunmadığı için talihli ve bir o kadar da iyicil görünüyor. Venüs Neptün arasındaki üçgen açı ise dolunayın iyicilliğine artı puan katan, romantik karşılaşmalar ve buluşmalar için de ideal bir görünüm.

Dolunaydan birkaç gün öncesinde ve sonrasında kendinizi daha sosyal ve dışa dönük hissedebilirsiniz. Buluşmalar, önemli toplantılar kutlamalar davetler bu evreye denk gelebilirler. Bilhassa biyolojik ailenizle ya da seçtiğiniz insanlardan ve dostlarınızdan oluşan manevi ailenizle etkinlikler planlayabilirsiniz. Yengeç dolunayı konforlu alanlar yaratmak sevdiklerimizle evde hoş vakit geçirmek için idealdir.

5 gün boyunca bu tazeleyici enerjiyi değerlendirmek, dinlenmek, rahatlamak ve eğlenmek gerek. 28 Aralık – 3 Ocak tarihleri arasında hem Mars Balık burcunun son derecelerinden Koç burcuna ilerleyeceği hiç hem de Güneş Satürn kavuşumu gerçekleşeceğinden kritik bir aşama öngörülür. Hayatımıza dair ciddi sorumluluklar almamız gerekecek. 6 Ocak itibariyle ise Yengeç/Oğlak ekseninde 2020 sonuna kadar etkili olacak tutulmaların devamı başlıyor.

Yengeç Dolunayı için Öneriler

* Sindirim ve hormonlarla ilgili rahatsızlıklara karşı dikkatli olmak ve genel kontrolleri yaptırmak gerekir.

*Yeni beslenme düzenlerine adapte olmak, sağlıklı diyetlere başlamak beslenmekten çok başkalarını beslemeye, almaktan çok vermeye odaklanmak için olumludur.

*Ailenizle ilişkilerinizde yapıcı davranabilir bilhassa hayatınızdaki önemli kadın figürleriyle ilişkilerinizi güçlendirmeyi deneyebilirsiniz.

*Yaşam alanlarında dekoratif yenilikler yapabilir, eski fotoğraf albümlerini düzenleyebilir veya antika eşyalarınızı tamir ettirebilirsiniz.

*Mülk edinmek ve bir mülkü elden çıkarmak söz konusu olabilir.

*Tartışılan ve belirsiz olan ailevi meseleler sonuçlanabilir.

 

*Yengeç dolunayı rüya çalışmaları ve terapiler için uygundur. Keskinleşen sezgileriniz hayatınızdaki sorunların kaynağına ulaşmanızı ve böylece problemlere çözümler üretmenizi kolaylaştırır.

Doğum haritasında Yengeç dolunayının gerçekleşeceği ev, hangi konularda garantiye ve güvenceye ihtiyaç duyduğumuzu, sonuçlandırmamız gereken mevzuları, maddi ve manevi doyum aradığımız alanları açıklayabilir. Örneğin 3. Eve düşen dolunay kardeşlerle kurulan ilişkileri ve bir karara varma gereksinimini gündeme getirebilir. Taşıtlarla ilgili sigortaların yenilenmesi de mümkündür. 5. Evdeki dolunay hamilelik ve doğumla ilgili durumlar veya kararları simgeleyebilir. 7. Evdeki dolunay bir ilişkinin evlilik gibi bir kararla garantiye alınmasını gösterebilir.

Son Olarak…

Yengeç su elementinden bir burçtur. Dünyanın en yumuşak şeyi olan su, en sert koşulların üstünden akıp, etrafından dolanarak, engelleri aşındırıp tüketerek hayatta kalmamızı sağlayan manevi güçtür. Su annedir ve her şeyin kaynağıdır. Duyguların, en insani yanımızın, sevginin ve şefkatin güven veren rahatlatıcı dilidir.

Yengeç dolunayının en önemli mesajı engelleri alçak gönüllükle aşmak, saldırganlıkla değil teslimiyetle fetheden su gibi olmayı öğrenebilmek. Birbirinizin yüreğinde köklenmeye öncelik verin. Hayatı suyun yaptığı gibi taşımak ve hafifletmek için yüklerinizi paylaşın. Asla sevmekten usanmayın. Çünkü yeryüzünün bütün neşeleri ve iyilikleri sevgi dolu yüreklerle buluşmak ister.

 

Cesaret ve umutla

İlk kez HThayat sayfasında yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar; 

Su Burçları – Yengeç, Akrep Ve Balık

Yengeç Ve Oğlak Burçları

Ay Burçları : Ay Yengeç Burcunda

Astrolojide Ay Fazları

Sağlık Astrolojisi – “Ne Zaman Diyete Başlamalıyım?”

Astrolojide Ay

Küçük Prens: Bir Savaşın Hikâyesi

Yengeçte Dolunay: Şu Mendili Uzatır Mısın?

Yengeç Burcunda Dolunay: Duygusal Katarsis

Yengeç burcunda Dolunay: Duyguların Gücü
Yengeç burcunda Dolunay: Geçmişin Hesapları

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar