Sonu tatlıya bağlanan bir Retro Merkür hikayesi

Ne zamandır hem bu kadar olaylı hem de yarım kalan işlerin tamamlanması yönünde bu denli verimli bir Merkür retrosu yaşamamıştım.  Yükselen burcum Terazi olduğu için, transit Jüpiter’in bana hayatımdaki pek çok şeyi değiştirmem yönünde ilham vermesi ve zaten tutulmaların bazı değişimleri adeta zorunlu hale getirmesiyle, önce evimdeki elektronik olmayan eşyaları yenilemeye, eski eşyalardan kurtulmaya başladım. Bu esnada internet sayfamın yenilenmesi konusunda yaklaşık 6 senedir birlikte çalıştığım kişiyle daha önceden verdiğimiz kararı uygulamaya koyduk. Sayfa 10 günde bitecek ve açılacaktı. Fakat ne yazık ki Retro Merkür ‘ün akıbetine uğradım ve sayfanın yapımı 1,5 ay kadar gecikti.

Sitenin tasarımcısı olan arkadaşımla Ay tutulmasında yollarımızı ayırırken ve “şimdi ne olacak” diye yarım kalan projeye üzülürken, imdadıma birkaç senedir tanıdığım sevgili Ali Özinan yetişti. 1,5 aydır yapılamayan işi sadece birkaç günde bitirerek beni hem kendine hayran bıraktı hem de çok mutlu etti. Tutulmalara ve retro Merkür’e denk gelen yaşadığım talihsizlikler aslında Jüpiter’in etkisiyle bir şansa dönüştü. Çünkü Jüpiter özellikle haritanın köşe evlerinde ilerliyorsa bize ihtiyaçlarımız yönünde iyi niyetle destek olacak insanlara rastlamamız kolaylaşır.

Doğum anını seçtiğim “Astrofaculta” alan adını alıp, yazılarımı bu isim altında paylaşmaya başladığım zaman, 2007 yılının Şubat ayıydı. Kova burcu olan sayfam yıllar içerisinde gerçekten de doğum anındaki tüm potansiyelini ortaya koyarak, sizlerle birbirimize ulaştığımız ve “göğe baktığımız” yere dönüştü. 2013 yılının Ekim’inde, Güneş Terazi burcundayken ise Astrofaculta’yı kristindemirci.com ismi altında yeniledim.

Artık pek çok insanın neredeyse ezbere bildiği üzere, Merkür Retro dönemindeyken yeni imzalar atılmaz, yeni işlere başlanmaz, daha çok açık hesaplara ve tamamlanmamış işlere odaklanmak gerekir. Tam da Retro döneminde, yarım kalan bir işi devralan ve en önemlisi de doğum haritasında Merkür’ü retro olan (Merkür’ü natalde Retro olanlar transit Retro zamanlarını verimli geçirirler) Ali aynı zamanda Kova burcu. Ve Kova burcu eskiyi yeniyle harmanlamakta mahirdir. Sayesinde çok sevdiğim eski temadan vazgeçmek zorunda kalmadan, yeni teknolojilerle gayet iyi geçinen bu çalışmayı gerçekleştirmiş olduk.

Sayfanın açılışını Güneş Jüpiter kavuşumunun da etkili olacağı ekinoksta yapmayı çok istemiş, daha bir hafta önce ‘asla yetişmeyecek’ diye kendimi umutsuzca ikna etmiştim. Oysa Kova burcunun beklenmedik biçimde şaşırtıcı olabileceğini ve inandığı konuda ne kadar özverili davranabileceğini hatırlamam gerekiyormuş!

Biz sayfayı birlikte hazırlamaktan çok keyif aldık. Umuyoruz ki siz de burada faydalı bulduğunuz bilgiler edinir, hoş vakitler geçirirsiniz. Gün ve gecenin eşitlendiği ekinoksta evlenmiştim. Yine bir ekinoksta değişen pek çok şeyle birlikte hayatımın yeni bir evresine adım atıyorum. Sayfanın yeniden doğmuş bu hali beni ben yapan tecrübelerime, beni geçmişe mahkum etmeyen geleceğin umutlarına, sizlere ve hayata candan teşekkürüm…

 

Cesaret ve umutla

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Yay burcunda Merkür Retrosu: Geçmişe yolculuk
Oğlakta Merkür Retrosu: Tersine akış
Boğa Burcunda Merkür Retrosu: Anlaşılmak istiyorsanız dinleyin
Kova Burcunda Merkür Retrosu: Şaka gibi!
Merkür Retrosu : Anlaşabilmek için yavaşlayın
Başak Burcunda Merkür Retro’su: Anlaşılmanın Anahtarı
Tuhaf ve Eğlenceli Yönleriyle Burçlar

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar