Aslan Burcunda Yeniay: Kalbi canlı tutan şeyler

1 Ağustos günü saat 06.12’de Aslan burcunun 8. derecesinde Yeniay gerçekleşecek. Yeniay’la birlikte Merkür geri hareketini sonlandırarak ileri gitmeye başlayacak. Dolayısıyla yaklaşık son bir aydır ertelenen sürüncemede kalan iptal edilen ya da kararsızlık gösterilen konularda gelişme kaydedilebilecek bir evreye adım atıyoruz.

Ay Fazları ve Zamanın Döngüselliği

Zamanla gökyüzünün seyri değişir. Değişen gökyüzüyle birlikte önceliklerimiz ve hayatımızın odak konuları da yenilenir. Her anında benzersiz olan gökyüzünün döngüsü içinde, gezegenlerin kendi dönüşlerini tekrarladıkları zamanlar da vardır. Hayat boyunca benzer tekrarla sınansak bile kazandığımız tecrübeler neticesinde olayları algılayışımız ve verdiğimiz yanıtlar zamanla değişir.

Bilhassa Ay’ın bir büyüyüp bir küçülen döngülerini izlemek, duygu ve davranışlarımız üzerindeki etkisini fark etmek büyüleyicidir.

Ay’ın yeniden doğumunu simgeleyen yeniay fazı her şeyin can bulduğu aşama, ilkler ve başlangıçlardır. Her başlangıç bahardır. Yeniay baharsa, Dolunay hasattır. Yeniay zamanı maddi manevi yeni bir yatırıma benzer. Dolunay ise bu yatırımların isabetli olup olmadığını gördüğümüz kazanç veya kayıp aşamasıdır.

Aslan Burcunda Yeniay

Hayatımıza giren yeni insanlar, aldığımız yeni haberler, kafamızda ilk defa beliren fikirler, ilk defa tanıştığımız kişiler Yeniayla ilgilidir. Haritanızda Yeniay’ın gerçekleşeceği astrolojik ev, hangi konular ekseninde bir gündeminiz olacağını gösterir. Örneğin, 10. evde Aslan burcunda Yeniay toplumsal kimliği parlatma arayışı ve kariyer odaklı bir gündem anlamına gelirken, 9. evdeki Yeniay yüksek eğitim ve uzak yolculuklar odaklı gelişmelerle ilgili olabilir.

Bu ay içerisinde ülke gündemini doğum, hamilelik, nüfus oranı, madenler, altın piyasası, spor müsabakaları, ünlüler, medya ve televizyonla ilgili haberler meşgul edebilir.

“Hayatımın merkezi kim ya da neresi? Özel bir yeteneğim var mı? Varlığımı nasıl parlatabilirim? Beni başkalarından ayıran ve benzersiz kılan şey nedir? Neler beni mutlu ediyor? Kalbime şarkılar söyleten kim?” sorularına yanıt aranabilecek bir evredeyiz.

Olayların, insanların, inançların, ülkelerin, kentlerin, kültürlerin merkezleri ve yaşam kaynakları anlamına gelen Aslan burcu, her şeyin kalbini simgeler. Aslan burcunda Yeniay gerçekleştiğinde kalbimizi canlı ve genç tutan duyguların etkisine daha açık hale gelebiliriz.

Venüs Uranüs kare açısı etkisiyle aniden gelişen hem kalbi hem tenleri tutuşturan romantik ilişkiler yaşanabilir. Süregelen ilişkilerde yersiz “gururun” neden olabileceği dramatik sahnelerde mümkün görünüyor. Yani Yeniay’la birlikte, hem içimizdeki artist hem de “artiz” ortaya çıkabilir.

Sosyal normları ve kuralları esnetmeyi seven Uranüs enerjisiyle Venüs birlikteliği şok edici heyecanlı ve fakat kısa sürme eğiliminde aşk ilişkileriyle alakalı bulunur. Bu evrede partnerlerin kendi kişisel ve özgür alanlarını muhafaza etmeleri önemlidir.

Venüs Uranüs arasındaki açılar dışa-dönük sosyal hayatı canlandıran da bir etkidir. Ancak finansal yönde ani kazançlar veya kayıplar beklenebilir.

Son olarak…

Yeniay zamanı Ay hala karanlıktadır ve bu yüzden gelecek belirsizdir. Fakat tam da bu geçişte dilekler dilenir, niyetler dile getirilir. Yeşermesini istediğimiz tohumun nüvesi toprakla buluşmadan önce burada şekillenir. Velev ki seçemediğiniz şeylerden dolayı iyi bir başlangıç yapamadınız, yine de her şeyin daha güzel olduğu bir yere varmanın mümkün olduğuna inancınız daim olsun.

 

Cesaret ve umutla…

İlginizi çekebilecek diğer yazılar