Venüs Oğlak Burcunda – 2013

 

Bayan Venüs 5 Kasım günü Oğlak burcuyla buluştu. 21 Aralık’ta Oğlak burcunun son derecelerinde geri hareketine başlayacağı için, Satürn yöneticiliğindeki muhterem Keçinin tam 4 ay boyunca misafiri olacak.

5 Kasım – 5 Mart arasında

Son bir haftadır damak tadınız değişti mi? Eskisi gibi iştahlı değil misiniz? Bir parça çikolatanın tadı size melankolik bir aşk hikayesini mi çağrıştırıyor? Gardırobunuzdaki uzun zamandır giymediğiniz kıyafete bakarak geçmişin düşlerine mi dalıyorsunuz? Kendinize bir ilişkideki kriterlerin neler olması gerektiğini, ne kadar sevildiğinizi sormaya mı başladınız? Yeni tanıştığınız kişiye öncelikle kariyeriyle ilgili sorular mı yöneltiyorsunuz? Partnerinizin saygınlık kazanmasını, başarılı ve zengin olmasını mı istiyorsunuz ve bunu takıntı haline mi getirdiniz? Sadakati, istikrarı, güveni ve sahip olduğunuz değerleri mi sorguluyorsunuz? Para biriktirerek hayallerinizi gerçekleştirmeye mi karar verdiniz? O zaman Venüs’ün Oğlak burcundaki enerjisini hissetmeye başladınız demektir.

Aşk, para, ortaklıklar, dış görünüş, göz zevki, damak tadı, moda gibi konuları temsil eden Venüs’ün haritalardaki yerleşimi nelerden haz aldığımızı, bizi nelerin mutlu ettiğini de açıklar. Venüs Oğlak burcunda ilerlerken temsil ettiği konular Satürniyen prensiplerle şekillenecektir.

Venüs Oğlak enerjisiyle buluştuğu zaman özellikle kadınlar işlerinde ya da özel hayatlarında son derece dominant da olabilirler. Kalkanlarınızı kuşanarak kimsenin sizden faydalanmasına tolerans göstermiyor olabilirsiniz. Ancak güce olan tutkunuz yüzünden insanları geri püskürterek onları korkutma riskiniz de var.

Erkekler transit boyunca daha materyalist ve işkolik bir ruh haline girerler. Finansal düzenlerini muhafaza ettikleri, yatırımlarının güvende olduğunu bildikleri sürece içleri rahattır. Kendileri gibi çok çalışan kişilerle arkadaşlık kurar, finansal anlamda kendi ayakları üzerinde durmasını bilen ya da kendisine faydalı olacak partnerlere yönelebilirler.

Venüs Oğlak burcundayken duygularınızı dile getirirken zorlanabilirsiniz. Mahremiyetinize ve kendinizle baş başa geçirdiğiniz zamanlara daha fazla önem verebilirsiniz. Yakınlarınızdan da bu tutumunuza saygı beklersiniz. Sevginizi sözlere dökmek yerine davranışlarınızla gösterme eğilimine girebilirsiniz. İlişkiler daha ciddi bir forma bürünürler. Koşulsuz sadakat talep eder, bu konuda birlikte olduğunuz kişiye net bir tavır koyabilirsiniz. Uzun zamandır süregelen bir ilişkiniz varsa bu dönemde “ya tamam ya devam” diyerek evliliği gündeminize getirebilirsiniz. Çünkü ilişkinizin gidişatını tayin ederek önünüzü görmek istersiniz.

Partnerinizden sizi maddi/manevi güvende hissettirmesini, birlikteliğiniz için daha çok çaba göstermesini arzu edersiniz. Ortak ideallere sahip olmanız ve aynı amaç uğruna çalışmak sizi birbirinize daha fazla yakınlaştıracak, ilişkinizi güçlendirecektir. Bir diğer taraftan ilişkisi olmayan kişiler sorumluluk sahibi, maddi zenginliğiyle ve saygınlığıyla göz önünde bulunan, aralarındaki yaş farkının belirgin olduğu insanlardan etkilenebilirler. Venüs Oğlak’tayken kişi kendini aşırı hırslarına kaptırdığı zaman kendine ortak olacak biriyle bir imparatorluk kurmayı düşleyen kral ya da kraliçe edası sergiler. Bu nedenle sosyal statünüze ya da kariyerinize katkıda bulunacak kişileri cazip bulabilirsiniz. Yakın bir bayan arkadaşınızın ya da aranızda yaş farkının belirgin olduğu birinin mesleğiniz konusunda desteğini görmeniz mümkündür. Güvendiğiniz biriyle ortak bir iş kurmak fikrine de sıcak bakarsınız.

Venüs moda demiştim. Oğlaksı Venüs mütevazi bir giyim tarzı ve sadelik verdiği gibi, vücudu tamamen saran dar kıyafetlerle de ilgilidir. Takım elbiseler, deri ya da lateks ürünler, korseler, kemerler, Venüs transiti boyunca en çok satanlar kategorisinde yeralabilir. Venüs Oğlak’tayken az para harcayarak şık ya da zengin görünmek arzusu vardır. Değerli taşlardan özellikle elmasa rağbet edilir.

Venüs Oğlaktayken cilt sorunlarına bağlı tedavilerle ya da estetik operasyonlarla ilgili bulunur. Yumurtalık ya da hormon tedavisi de görebilir, bel ya da böbrek ağrılarınızı nedeniyle doktora başvurabilirsiniz. Venüs Uranüs karesinin de gazına gelerek vücudunuza tattoo ya da piercing yaptırabilirsiniz. Kasım’ın ilk yarısı beslenme düzeninizi değiştirmeniz ve belli diyetlere başlamanız için de uygundur.

Venüs Oğlak burcuna adım attığı Kasım ayı boyunca Neptün’e 60’lık, Plüton’a kavuşum, Uranüs’e kare açı, Satürn’e 60’lık açı ve Jüpiter’e karşıt yapacaktır.

1 – 7 KASIM ARASINDA

Neptün etkisiyle geçmişten biri zihninizi meşgul etmeye başlayabilir. Geçmişte ilişki yaşadığınız biriyle ya da mazide bıraktığınız yakın bir dostunuzla sürpriz bir karşılaşma yaşayabilirsiniz.

Venüs Neptün ilişkisi estetik duygusunu perçinleyeceği için daha yaratıcı olduğunuz alanlarda çalışarak kazanç elde etmek isteyebilirsiniz. Yemek kursuna başlayabilir, küçük bir butik açabilir, hayvan hakları ve bakımları için çalışabilir, müzik ya da dans derslerine zaman ayırabilirsiniz. Tüm bu faaliyetlerde yeralırken gerçekçi olmayan beklentilerle ruh eşim dediğiniz biriyle tanışarak romantik bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Venüs Uranüs karesi karşınıza sizi şaşırtacak eksantrik kişiler çıkarabilir. Ancak Venüs’ün Retro dönemini ve Jüpiter’e karşıt pozisyona geleceğini hesaba katarak, önümüzdeki 2 ay boyunca gündeminizi meşgul eden gönül meselelerinin sürpriz sonlara gebe olduğunu aklınızdan çıkarmamanız, genel yorumlara rağbet etmeden önce kişisel danışmanlık almanız gerekiyor. Retro dönemiyle ilgili yorumlarımı henüz paylaşmayacağım.

7 – 15 KASIM ARASINDA

Venüs Plüton’la kavuşurken yani libidonun tavan yaptığı zaman özellikle 7 – 15 Kasım tarihleri arasında kıskançlık gibi duygular yüzünden şiddetli tutkular hissedebilir, geçmişte aldığımız yaralar tekrar acımaya başladığı için sevmeye ve sevilmeye yoğun açlık duyabiliriz. Dramatik kararlar alıp kendinizi melankoliye teslim etmeden önce serinkanlı olmanızı öneririm. Duygularınızı takıntı boyutunda yaşamaktansa, romantik ilişkilerde size zarar verdiğini düşündüğünüz alışkanlıklarınızı değiştirmenizi öneririm.

Venüs Oğlak’tayken bağlılıklarımızı ve sadakatimizi de sorgulayacağız. Ancak tıpkı mutluluk ya da güven gibi sadakat de hazır bir paket olarak bize sunulmaz. İlişkilerdeki en önemli elementlerin dürüstlük ve birbirine karşılıklı saygı duymak olduğunu hatırdan çıkarmayarak sevdiklerimizi, özellikle partnerimizi ve dolaylı yoldan kendimizi incitmemek için ekstra efor sarfetmemiz gerekecektir. Venüs Oğlak’ta mükemmel ve ulaşılmaz aşkın arayışı değildir. Aksine gerçekçi ve pratik analizler yaparak kendiniz için kusursuz olduğunu düşündüğünüz kişide karar kılmak demektir.

Yorumlar