Ay Koç’ta – 10 -12 Aralık/2013

10 – 12 Aralık tarihleri arasında

Koç Burcuna adım atar atmaz Uranüs ile yüzyüze gelen Ay, Mars’ı da karşısına aldı. Plüton’a kare açısını da gözönünde bulundurarak, 2 gün boyunca tahmin etmediğimiz aksaklıklar , sakarlıklar ve sarsıcı gelişmeler yaşayabileceğimizi söyleyebilirim.

Ay Koç’ta ilerlerken, içimizdeki kavgayı dışarı taşır; Çevremizdekilerle çatışarak, tartışarak ya da onlara meydan okuyarak uzlaşma sağlamaya çalışırız. Ailenizle ve yöneticilerinizle ilişkilerinizde, çıkabilecek sorunlara karşı, fazladan özenli olmanız gerekir.

Ay Mars karşıtlığı; En hassas olduğumuz konuda, aldığımız bir eleştiri ve bu eleştiriye ayarsız bir savunma dürtüsüyle karşı çıkmamız demek olabilir. Başarılı olmak ister, rekabete hazır hisseder, çevremizdeki insanların taraflarını seçmelerini bekleriz. Birinin açtığı yolu takip etmek yerine,  geminin dümenine geçip insanlara yol göstermek istiyor olabilirsiniz, o zaman bir liderin sorumlululuklarının neler olduğunu tekrar gözden geçirmelisiniz.

Ay Koç’ta, mevcut durumumuzu iyileştirmemiz ve riskli de olsa değişimi kabul etmemiz için bizi provoke eder. Çözüm bekleyen sorunlar konusunda pratik davranmamız gerektiğini düşünerek, etraflıca analiz etmediğimiz tercihler yapabiliriz.

Ay Plüton karesi; kayıp, ihanet ve düşmanlık korkusu verir. Kıskançlık duygusunu perçinler ve Ay Mars karşıtlığının ortaya serdiği zihinsel ve fiziksel hazımsızlığı uç noktalara taşıyabilir. Sizi kıran ya da öfkelendiren bir sevgiliye ya da dostunuza kin besledikçe, sırtınızda ki yük de artar. Kontrolünüzü kaybettiğiniz o hezeyan anında, kendiniz ve karşınızdaki kişi için ne kadar yıkıcı olduğunuzu göremeyebilirsiniz. Bedeninizin arzularıyla, mantığınızın direndiği çıkmazların ortasında, ağır bir suçluluk ya da reddediliş hissedebilirsiniz. Geçmişin kirli sular sızdıran çatlaklarını tamir edin. İlginizi kendinizden başka tarafa yönlendirin; psikolojiyle ilgili kitaplar okuyun, meditasyon yapın. Konuşun, anlatın ama kaba olmayın. Yıkmaya, yoketmeye değil, kendinizi doğru biçimde ifade etmeye odaklanın. Konuşamıyorsanız yazın.

Ay Koçtayken, sakarlık hususunda, keskin ve sivri aletleri kullanırken ve kafa bölgesinden alınacak darbelere karşı dikkatli olmak ve enerjiyi spora kanalize ederken aşırılıktan kaçınmak gerekir. Özellikle öfkeliyken aşırı yemek yememeli, baharatlı gıdaları ve alkol tüketimini azaltmalısınız. Eğer mümkünse, kafa bölgesiyle ya da gözlerle ilgili cerrahi operasyonlarınızı, dişçiyle ve kuaförünüzle randevularınızı ertelemeniz önerilir.

Eğer kendinize doğru soruları sorarsanız, doğru yanıtlar almanız kolaylaşır. Ay Koç’tayken kendimize, “eğer fırsatım olsa ne yapardım?” sorusunu yöneltir, büyük düşünür, hayaller kurarak, gerçek tutkularımızı keşfetme fırsatı elde ederiz. Eğer fırsatınız olsaydı birini yoketmeyi ya da elde etmeyi düşünmeniz, kendinizi küçümsediğinizi gösterir. Daha büyük düşünün, öyle ki henüz tanımadığınız ama özlemle beklediğiniz insanlar bile, hayallerinizde kendilerine sığınacak yerler bulsunlar… Ve unutmayın; Bazen teslim olmak ve kabullenmek, karşı koymaktan daha çok cesaret ister.

Yorumlar