Ay Boğa’da – 12 – 14 Aralık Tarihleri Arasında /2013

12 – 14 Aralık Tarihleri Arasında /2013

Ay Boğa’da

Saatler 22:42’yi gösterdiğinde, seyir halindeki Ay, kambur fazına bürünecek ve hoşnut olduğu Boğa ile birleşecektir. İlk olarak Plüton’a üçgen, sonra Satürn’e karşıt açı yapacak,  ardından Venüs’e üçgen açısıyla Boğa evresini sonlandıracaktır.

En derin ihtiyaçlarımızın sembolüdür Ay. Ve Venüs’ün topraklarına hasretle vardığında, sarılmak ve sarmalanmak, yeniden kendimizi güvende hissetmek isteriz. Bizi rahatsız eden, huzurumuzu bozan ve dikkatimizi dağıtan şeyler önemini yitirmeye başlar. Daha çok konforumuza yönelik düşünceler ve gayretler içerisine gireriz.

Materyallerle sağlanan konfor kadar, insanlarla yakın temaslarımız da önem ve öncelik kazanırlar. Bağlılık ilişkilerine sıcak bakar, kendimizin olduğu kadar, sevdiklerimizin de rahatı ve huzuru için çabalarız; Onları korumak, bedensel ve duygusal ihtiyaçlarını önemsemek ve doyurmak, Ay’ın Boğa halinin en doğal eğilimidir.

Dolunay Arifesi

Dolunay arifesini temsil eden Kambur Ay zamanı, 3 Aralık civarında başlayan işte, ilişkide, projede, tedavide konu her ne ise, var olan aksaklıkları ve hataları düzeltmemiz, her şeyi prosedürüne uygun yapmamız gerekir. Ay kambur halindeyken düşünsel enerjimizi, varolan sorunları ayrıştırmak ve çözmek için kullanırız. Bilhassa program yazanlar ve editörler fazla mesai yapabilirler.

Ay Plüton üçgeni,  psişik ve analitiktir. Duygu durumumuzu çözümlemek, etrafımızda dönen katakullilerin aslını merak ederek, sorularımıza cevap aramak demektir. Gücümüzü toplayarak bize acı veren, ödümüzü koparan her neyse yüzleşmeye hazır hale geliriz. Hislerimizi yalın biçimde dile getirirken, çevremizden de benzer bir dürüstlük sergilemelerini, arkadaşlarımızın taraflarını açık etmelerini bekleriz.

Ay Satürn ile karşı karşıya geldiğinde, yani yarın akşam saatlerinden itibaren, verdiğimiz emeğe ket vuran, aniden yolumuzu keserek bize engel olmaya çalışan kişiler sabrımızı sınayabilirler. Bence fevri tepkilerden kaçının zira önümüz dolunay… Kambur Ayın dersi ısrar etmek ve üstüne gitmek değil, sebat etmektir.

Kambur Ay evresi kafamızı sürekli meşgul ettiği için bizi uykusuz bırakan bir bulmacadır. Her yolu dener ama bir türlü aradığımız cevaba ulaşamadığımızı hissederiz. Sanki bir yerlerde yanlış bir şeyler vardır, ama nedir? Dolunay evresine kadar arayışımız sürecektir.

Dolunaydan hemen önce beklenmeyen, beklenmelidir. Ufacık bir ayrıntı büyük değişimlere neden olabileceği gibi, beklediğiniz büyük değişim umduğunuz gibi etkili olmayabilir.

N’apmalı?

Dolunaydan önce, Ay’ın Boğa’daki sakin enerjisini değerlendirerek rahatlamaya çalışın; Güzel kokuları içinize çekin, keyifli, arkadaş toplantılarına katılın, romantik akşam yemekleri hazırlayın. Bahçenizle, çiçeklerinizle, doğayla iç içe vakit geçirin. Sevgilinizi ya da dostunuzu ziyarete giderken bir demet hoş kokulu çiçek ya da bir kutu çikolata almayı ihmal etmeyin. Aromalı mumlar yakarak uzun banyo seansları yapın.  Güzel müzikler ve rahat kıyafetler eşliğinde yatak çarşaflarını değiştirin, gardıropları düzenleyin. Tatlar, kokular, renkler, tensel temaslar, yani yaşamdan haz almamızı sağlayan her olguya kucak açın; Uzun lafın kısası, içimizdeki boşluğu temsil eden dolunay evresinden evvel, küslükleri giderin ve ruhunuza bir güzel ziyafet çekin.

Yorumlar